Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Какво е това - фотозагадка

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Caviezel

Caviezel
  • Потребители
  • 4 posts
Какво е това - фотозагадка
къде е снимано и с какво е свързано с Толкин?

снимка на дърво
Убеден съм че е сързано със Дървобрад, Вие познайте как?
Ако някой успее да качи снимката на своя пост ще съм благодарен.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Пише - егати тъпата загадка!

Познах ли?
Най-готиния подпис

Caviezel

Caviezel
  • Потребители
  • 4 posts
Това е така нареченото The Hardy tree, като млад писателя Thomas Hardy е учил арихетектура и когато са строяли ЖП линия преминаваща през гробище са го накарали да премести плочите на това място. Дървото е изникнало в последствие.

Убеден съм че Толкин е посетил гроба в Лондон, който се намира до католическа черква, и определено е останал с впечетлението като мен, че мъртвите са заживели нов живот в това дърво, което като чели, поне според снимката ни гледа вторачено. Според мен това е идеята на дърветата, които говорят и дори отиват на война. Злото ще бъде победено от делата и вярата на отдавна починали герои преселили се в дърветата.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
По никакъв начин не е свързано с Толкин.

Вместо да търсиш под дърветата "отдавна загинали герои", вземи се откажи от хартиената си фактура, да речем, към мобилния си оператор.
защото моят гарван е зелен

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Mоже да е свързано, ако приемем единствената истина, че всички дървета във Вселената(съответно и всички гробове) са свързани с Толкин... :clown:
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Какво толкова, предположенията на Caviezel (говоря и за тези в темата за Радагаст) са интересни :) И аз не съм съгласен с тях и това са догадки, които не могат да бъдат потвърдени, но защо човек да не ги сподели? :)

Btw, аз се отказах от хартиената си фактура преди няколко месеца, ама те продължават да ми я пращат :huh: Трябва да им се скарам следващия път като си плащам сметката.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Че кой има нещо против споделянето на предположения? Несъгласие изразих срещу самите догадки, както ги наричаш, не срещу акта на представянето им. :) Да са само интересни съвсем не е достатъчно.

Айде, да не речеш, че целенасочено се заяждам. :P

ða ic on hlæwe gefrægn hord reafian,
eald enta geweorc*, anne mannan

"Беоулф"

Yþde swa þisne eardgeard ælda scyppend
oþþæt burgwara breahtma lease
eald enta geweorc idlu stodon.

"Скиталецът"

Macbeth shall never vanquish'd be until
Great Birnam wood to high Dunsinane hill
Shall come against him.
**

ТРИТЕ ВЕЩИЦИ

По лъвски горд, ти грижа не бери,
че някой мътел мисли недобри —
непобедим ще е Макбет, додето
не тръгне Бърнамският лес в полето
към хълма Дънсинейн!

МАКБЕТ

Кога до днес,
изскубнал корени, е тръгвал лес?
Кой набори до днес е сбирал бойни
от дървеса и стволове безбройни?
Да, радостна прокоба е това!

Шекспир, "Макбет"; превод: Валери Петров

They [the Ents] owe their name to the eald enta geweorc of Anglo-Saxon, and their connexion with stone. Their pan in the story is due, I think, to my bitter disappointment and disgust from schooldays with the shabby use made in Shakespeare of the coming of 'Great Birnam wood to high Dunsinane hill': I longed to devise a setting in which the trees might really march to war. And into this has crept a mere piece of experience, the difference of the 'male' and 'female' attitude to wild things, the difference between unpossessive love and gardening.

Дж.Р.Р. Толкин

____
*древни творения на великани

Off: И аз трябваше да обяснявам няколко пъти, че не желая хартиена фактура. :/
защото моят гарван е зелен

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
А все още незнам какво е фотозагадка. :(
Много е загадъчно и много фото... :ninja: