Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Един "Хобит" - два филма

• Please log in to reply
36 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Posted Image

"Решихме "Хобит" да запълни двата филма (които ще бъдат пуснати на екран през декември 2011 и декември 2012 - бел. Анар) като включи в себе си Белия съвет и пътуванията на Гандалф до и от Дол Гулдур." - казва Гийермо дел Торо.

"Решихме, че ще бъде грешка, ако се опитаме да наблъскаме всичко в един филм", добавя Питър Джаксън. "Първоначалната идея беше да направим "Хобит" и това решение ни позволява да го представим повече в стила на трилогията, ако щете."

И така, вторият филм няма да се отнася за 60-те години между "Хобит" и "Задругата на Пръстена", както се предполагаше преди.

____

Източник: TheOneRing.net
Пълната статия: тук (на английски език)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

plambeto

plambeto
  • Потребители
  • 79 posts
На мен лично ми харесваше идеята за втория филм в който да се включи този период между Хобит и Властелина ... Но можеби така филма ще е по интересен кой знае :)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Аз се радвам, че ще наблегнат върху описани от Толкин моменти. Доста съм любопитен как ще представят Белия съвет и, нека зачекна един дребен въпрос, дали и каква брада ще сложат на Кирдан. :D

Но, сериозно, страшно много ме радва, че ще имаме картина на Дол Гулдур, повечко време (надявам се?) с Гандалф, който броди наляво-надясно. А и, като си спомня, че наскоро гледах пак "Pan's Labyrinth" и че дел Торо ще представя Мраколес.. хо-хо, нямам търпение. =))

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
След като ще пресъздадат Хобита в два филма, дано да не наблегнат на съчиненията, а да покажат повече подробности от книгата (тя и без това не е толкова голяма : ). Чудя се колко ли часа ще са дълги двете части и къде точно ще ги разделят - дали при раздялата на Гандалф с Билбо и джуджетата преди те да навлязат в Мраколес, или пък някъде другаде. И ще е доста любопитно как ще кръстят филмите.

Петко, за Дол Гулдур си прав. Както и за Дел Торо по принцип (Лабиринтът доста ми хареса).
А аз нямам търпение да видя и планините - Мъгливите и Самотната (където героите щат-не щат, ще прекарат доста време) както и орките (с песните, "веселбите" и всичките им други особености) и джуджетата (особено петстотинте Даинови бойци). Да не говорим пък за битките - нападението и отбраната на Есгарот, както и тази на петте армии.

П.П. Ако запазят стила на "трилогията", то Кирдан ще да е без брада. Аз бих предпочел да е така, въпреки че в една друга тема Бързоходка писа защо и как се обяснява окосмяването му, описано във Властелина :)

32

bdk---rohan.jpg

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Имат предостатъчно материал от книгата, който да претворят, спор няма. =) Като си помечтая за джуджешките песни, мрачната атмосфера и попаденията на дел Торо, веднага цъфвам в широка усмивка. Времето предполагам, че ще е стандартно - по 2 часа на филм? И съм готов да се обзаложа, че първата част ще прекъсне на някое неочаквано място, като.. приключенията на невидимия Билбо при Трандуил? :Р Знам ли. =)

За планините, Богдане, въобще не ми се мисли. А Ам-гъл? Хехе. :) ..наистина, очакват ни доста интересни интерпретации.

P.S. Аз май съм позабравил нещо, но Кирдан не мога да си го спомня в трилогията или в разширените версии? Нещо изпускам? Иначе на мен би ми харесало да му сложат брада, както му се полага, не само защото ще е коректно спрямо книгите, а и защото ще е повод за още едно "различно" представяне на елфите: 1. Зелените елфи на Трандуил предполагам, че видимо ще се различават от ломидолските, 2. Самият Кирдан като, хм, ..най-възрастният елф в Средната земя (заедно с Галадриел)?

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
О, да, джуджешки песни до късно в мрака/нощта - бавни и дълбоки - и ме обзема приповдигнато настроение!

Аз пък мислех за филми пак от по 3 часа. А мястото, което ти виждаш като граница, не е лошо май..?

Иначе във Властелина Кирдан се вижда на 2 места - в началото на Задругата, когато той, Гил-Галад и Галадриел получават пръстените, както и в края на Завръщането на краля, на пристана.
А Кирдан май е по-стар и от Галадриел, но пък сред зелените елфи кой знае какви ги има :)

32

bdk---rohan.jpg

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Относно приповдигнатото настроение: Dwarven legend. Винаги съм обичал анимациите заради атмосферата. Ако във филма не заложат на коренно различно излъчване, звучене и прочее, ще съм много щастлив да почерпят вдъхновение от старите мелодийки. Всъщност, ролята на композитора е адски важна и в този ред на мисли - Хауърд Шор да внимава, ако пак ще прави музиката. =)

Три часа хич не ми се виждат зле, но не знам дали ще е вървежно като мейнстрийм материал? Дано уважат твоите, а не моите схващания, де. =) И.. хехе, невидимия Билбо винаги ми се е струвал леко пренебрегнат момент в книгата, за това ще съм много доволен, ако не го претупат във филма. : ) Друг възможен финал за първата част, най-вероятно, ще е пристигането в Есгарот. Ама дано не е така, че иначе - скука и чакане една година. :/

И, да, прав си - съвсем съм забравил филмите, трябва да си ги припомня пак скоро. А Кирдан е доста по-възрастен от Галадриел. Вярно, че за елфическите мерки "доста" е разтегливо понятие, но все пак. =) Повдигаш интересен въпрос за възможните закачки, които могат да си направят със Зелените елфи, между другото. :) Имаш ли нещо наум или стреляш в мрака?

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Искрено се надявам чакането да си струва - мисля, че ще бъде добър филм/филми :thumb: !!!
А за брадата на Кирдан може и да не я видим, както вече се случи във "Властелина" по време на сбогуването на Гандалф и Носителите с Мери, Пипин и Сам.

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
За стрелянето - стрелях - научно-фантастично. Но действително има поле за размисъл и веселба. Ти за нещо определено сети ли се?

Това, което си сложил е добро, но на мен ми се ще да наблегнат на пеенето. Струва ми се, че то има немалка роля в Хобита и Властелина (а и не само), а пък в трилогията почти не беше застъпено. Не знам - как е в анимационните версии?

Сигурно ще завършат първия след някое по-значимо събитие, мисля, и втория няма да започва направо с такова. И сигурно ще гледат да са еднакво дълги, приблизително.

Берене, прав си - не вярвам филмът да не е добър. Даже, навярно ще е отличен :)

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Дам, първата част надали ще завърши с cliffhanger, би било гадно :Р (не, че не знаем историята :) )

А песните са важни, но много лесно могат да прецакат филма с тях (макар че ин Гийермо уи тръст). Трябва да ги вкарат така, че да изглеждат естествено, а не като в някакъв мюзикъл.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Всеки знае, че "Хобит" е излязла на бял свят непредвидено, за да може децата на Толкин да разберат неговия свят.Книгата е писана като за деца - с леки текстове и без грандиозните моменти на "Властелина", който вече е за по - възрастни.
Песните са неотменна част от живота на героите и би било рудно да си ги представи човек без тях.Все пак ако се направи паралел между темата на книгата и реалното Средновековие ще се види, че пеенето на песни е било едно от малкото развлекателни неща, с които са можели да се похвалят по онова време.
Но аз се поувлякох и излязох от същността на въпроса.
Това, което предполагам е, че би могло да се "вмъкне" песен и то не само една!Със сигурност ще я има тази на джуджетата, която изпълняват в дома на Билбо.Би могло да допуснат и закачливата песен на елфите от Ломидол, при пристигането на изморената група търсачи на приключения, аналогично на момента, когато Задругата на Пръстена се влачи, съсипана от скръб и умора и навлиза във владенията на Галадриел от "Властелина".Тогава сред дърветата се носи песента, с която елфите оплакват гибелта на Митрандир...
Изказвам предположение също така и че при пребиваването в Есгарот, особено по време на пиршеството по повод завръщането на Торин ще има песни, но какви - нямам и понятие.
И в заключение - Мери и Пипин пяха доста във "Властелина" и това логично води към мисълта, че в "Хобит" музика, песни и танци ще има!Дори в повече :thumb: !

П.п. Носят се слухове обаче, че на миналогодишния Толкин Фестивал в публиката инкогнито е присъствал човек от екипа на филма и е бил възхитен от изпълненията на нашия Менедел...Знае ли човек кой може да се окаже гласът зад кадъра... :tooth: :thumb: :tooth:

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Бате, глас зад кадър... "Седемнайсет мига от пролетта" говори ли ви нещо?

Добре бе, Кирдан и Галадриел като са най-древните елфи в Средната земя и Кирдан е брадат, дали и Галадриел не е с брада? Имам аргумент в полза на това твърдение - Гимли се влюбва в нея, а знаем какви са жените на джуджетата. Явно му се е видяла достатъчно привлекателна като за джудже, а брадата е закрила ушите.

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts

Бате, глас зад кадър... "Седемнайсет мига от пролетта" говори ли ви нещо?

Добре бе, Кирдан и Галадриел като са най-древните елфи в Средната земя и Кирдан е брадат, дали и Галадриел не е с брада? Имам аргумент в полза на това твърдение - Гимли се влюбва в нея, а знаем какви са жените на джуджетата. Явно му се е видяла достатъчно привлекателна като за джудже, а брадата е закрила ушите.

Едва ли ще се хареса на другите, а до колкото знам се харесва. И според Еомер е 2рата най-красива, а женските джуджета не се различават от мъжките за другите раси. Тоест Гимли си пада по елфите - приятелството му с Леголас го потвърждава.
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
На другите и да не им се харесва с брада, ще си траят, щото е могъща владетелка, магьосница и прочие. А Еомер, нали е дипломатичен, няма направо да си каже: "Ми виж, Гимли, брадата е и е грозна", а ще каже: "Все пак не е толкова хубава като внучка си Арвен", че инак ще му се случи секирата на Гимли по главата и отиде Еорловият род, та се не видя.
А Леголас и той не е първа младост - нали петстотинте години на Роханското кралство му се виждат като миг. Така че кой го знае и него дали не е набол.

LegolaS

LegolaS

Спам, спам и пак спам!

• Потребители
  • 94 posts
Могъща владетелка - Без сили останала... А Еомер е и наперен, така че. + че са и донякъде приятели трябва да си каже истината човека(буквално). А колкото до конструктура (LEGO) той си е младок. Има няма 900-1000 годинки - колко са? Аре че се отнесохме в офтопика.

П.С. Арвен не е ли дъщеря на Галадриел (по прякор Гала)?

П.С.С Може ли и цитат който знае верния отговор на горния въпрос.
...И своя знак съдбата
ще ви посочи с пръст-
на Исилдур Злината
ще вдигне Полуръст.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

П.С. Арвен не е ли дъщеря на Галадриел (по прякор Гала)?

По - скоро унучка, доколкото си спомням...
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Ако съдим по тапетоправача, май ще разделят филмите някъде около пристигането на джуджетата в бъчви в Езерния град. И за да почне Дотам и обратно (сиреч втората част) подобаващо/епично, както почват частите на Властелина (и най-вече Двете кули), сигурно ще дадат нещо друго, вероятно/примерно премеждията на Гандалф (който ми се губи (точно) по това време къде е, не се сещам сега).

П.П. Най-вдясно дали виждаме Самотната планина?

Edited by bdk, 23 юли 2012 - 03:56 .

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Накрая може да се окаже "Един Хобит - три филма". :D

http://www.deadline....y-its-possible/
The things one feels absolutely certain about are never true.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
От "Силмарилион" може да направи цял сериал от 10 сезона. :D
защото моят гарван е зелен

Martin

Martin
  • Потребители
  • 17 posts
Дали ще са 3 филма или ще снима за удължените версии, предстои да разберем ;)

[url="http://www.youtube.com/watch?v=YB3nRJs-OKc"]http://www.youtube.c...h?v=YB3nRJs-OKc[/url]

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users