Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

"Хобит" на 3d? - Не, мерси!"

• Please log in to reply
22 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Тази статия от ТheOneRing.net съобщава резултати от анкета, която се допитва до хората дали биха искали да видят "Хобит" на 3D. 74% са против идеята, а само 13% са одобрили. =)
Posted Image

Какво смятате вие? Защо резултатите от посочената анкета са такива? : ) Вие бихте ли искали да видите една от любимите си книги, филмирани и представени в 3D? =)

Edited by АнарНирнает, 23 декември 2011 - 11:33 .

Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Еовин 3Д :)))))

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Не съм гледал още пълнометражен филм в 3Д формат, обаче съм чувал, че е доста натоварващо физически. И става дума за разните там Беовулфи и Ледени епохи,(а Хобитът ще е доста по-дълъг :), предполагам. Ако е вярно това за по-кратки филми, значи ще се изгуби много от удоволствието на гледането на "нашия" филм на голям екран. Освен това, гореспоменатите са анимации и не знам дали пълнометражен неанимиран филм няма да е още по-труднозаснимаем и по-трудногледаем на 3Д. А пък, за щастие (смятам), е решено да не се правят такива неясни опити с Билбо и дружина.

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Ако искат и 5D да го направят, само да пуснат и нормална версия. Не съм фен на 3D киното и искам да си го гледам двуизмерно :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
3Д?! Да не са посмяли :)
Иначе има игрален филм в 3Д - "Пътешествие до центъра на Зенята" с Брендън Фрейзър. Гледах го на компа, затова не знам как изглежда в 3Д.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Би било ужасно по две причини: 1) като правят нещо на 3Д и решават че това стига за да има посещаемост филма и той сам по себе си не става много за гледане и 2) омг, ще го направят с оная странната анимация и ще приличат на куклички всички. :S
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Аз съм по-скоро на мнението на Кем - да има всякакви версии (дву-, три-, петизмерни, колкото искат), стига да са достатъчно рентабилни за пускане. Иначе много бих се зарадвал да видя "Хобитът" в 3D и не мога да разбера оплакванията на хората. Бях на "Ice Age 2" на 3D и, да, малко ме боляха очите първоначално и не беше някакво революционно изживяване, разбира се, но пък беше различно, интересно и приятно.

А и в статията се говори за "новото 3D", което е използвано за AVATAR, тъй че това е още една причина да съм "за". =)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts

А и в статията се говори за "новото 3D", което е използвано за AVATAR, тъй че това е още една причина да съм "за". =)

Още една причина да кажа "аман от тоя Aватар" :)

А ако правят два или повече варианта дали няма да претупат всеки един от тях?!

32

bdk---rohan.jpg

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
То разликата във вариантите ще е само във формата, иначе чисто "филмово" ще си е една версия.

2) омг, ще го направят с оная странната анимация и ще приличат на куклички всички. :S

Имаш предвид като в Беоулф? Това, че ще е 3D не значи, че ще е с такава анимация :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Всъщност бих отишъл да го гледам и три-де, и в нормална версия. Най-добре и в двете. Стига филмът да е три часа, да има истински Йън Маккелън вътре, джуджета и Ам-гъл пак да е на ниво. И дракон, разбира се, дракон, амане бронзов, а от плът (и с диамантено елече), огромен, огнедишащ и страховит.

И гласът на дракона трябва да е дълбок, тътнещ и отвратително саркастичен :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
^ Ще викнем Джеймс Ърл Джонс да озвучи Смог. :P
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз нямам нищо против да я направят тази версия, ако решат. Не бих се измъчила да я гледам обаче. Просто имам доверие на режисьора, че няма да претупа нещата, надявайки се 3D-то да му донесе печалба така и така, както каза сестра ми.
The main thing in life is to know your own mind.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

То разликата във вариантите ще е само във формата, иначе чисто "филмово" ще си е една версия.

2) омг, ще го направят с оная странната анимация и ще приличат на куклички всички. :S

Имаш предвид като в Беоулф? Това, че ще е 3D не значи, че ще е с такава анимация :)

Каза Кем и снисходително се усмихна :P

Но игрален в 3д не могат да го направят нали?
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Всичко могат ;) За да е игрален 3D го снимат с едни големи камери, които мн шумят и т.н. Ама примерно тук видях, че дават Transformers 3D, новия, в един IMAX на Times Square. Но като цяло да гледаш филм по-дълъг от час с тия очила е убийство.
The main thing in life is to know your own mind.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts

Още малко и ще поискаш виртуално яздене отпред на седлото на Вихрогон, загърнат от плаща на Храброшлем?! :)

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Още малко и ще поискаш виртуално яздене отпред на седлото на Вихрогон, загърнат от плаща на Храброшлем?! :)

Защо виртуално?
А в язденето отпред има далавера само, ако си нисичък хобит, та ушите ти да са на топло ;)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts

Защо виртуално?
А в язденето отпред има далавера само, ако си нисичък хобит, та ушите ти да са на топло ;)

Да, пропуснах да отбележа, че трябва да си Мери :P

П.П. А в случая е виртуално, само защото ставаше въпрос за разни nD изображения. Ма може за най-запалените почитатели да има някаква надпревара с награда - яздене наяве с избор на местата :)

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Като добавим, че харесвам Миранда Ото, но си имам и по-приятна представа за това как трябва да изглежда Еовин, размечтаването направо замириса на незрели ученически хормони :)

А тоя Мери Брендифук е ебах ти гъзаря. Кралят му забранява да идва, пък той не само че не дамари забраната, ами на това отгоре се вози в лимузината на кралската племенница и си топли ушите на хубаво място.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Tolkien estate, New Line settle lawsuit over films

Tolkien settlement: More than $100 million

"We deeply value the contributions of the Tolkien novels to the success of our films and are pleased to have put this litigation behind us," said Alan Horn, president and chief operating officer of Warner Bros. Entertainment.

What in Eru's name... :blink: Принос?! Все едно Толкин им е писал рекламни материали за филмите.

И дъ Толкинс се оляха здраво, но новината все пак е добра. =)
защото моят гарван е зелен

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Добра е, но на фона на някои други и добрата не е достатъчна... И все пак е добре.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users