Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Излезе трейлърът на Хобит!

• Please log in to reply
61 replies to this topic

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Изгледах го още четири пъти за настроение, преди да отида на работа. :teethqhq:

Песента се превърна в новия ми химн. Разкошотия!

ПП. И аз като Кем не мога все още да възприема Торин.
защото моят гарван е зелен

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Имам чувството, че ще гледам този трейлър и ще слушам тази песен поне по веднъж всеки ден до излизането на филма! :boogie1qw: Дано Джаксън скоро ни изненада с още видео материали.

Edited by proudfoot.underhill, 22 декември 2011 - 10:39 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Радвам се, че трейлърът излезе. Всъщност се съмнявах, че филмът изобщо ще бъде направен :) За щастие, лъгал съм се. Сега обаче ми е малко терсене, не ми се чака още година.

Трейлърът, разбира се, не е нещо завършено, та да ми хареса или не. Това не е самият филм, това е рекламно съобщение, зарибявчица. Но песента на джуджетата си я бива, Билбо е симпатичен, а Гандалф си е Гандалф.

Самите джуджета са ми малко странни - първо на първо, изглеждат ми някак младолики и лекомислени (ако не броим Балин, който е чудесен на вид). Торин, разбира се, прилича повече на някакъв умален д'Артанян, а не на Краля под Планината. На Галадриел изобщо не й е мястото в тази история - както и на каквито и да е женски персонажи. И изобщо не беше нужно атмосферата на "Хобитът" да е мрачна и тежка. Толкин е написал весела детска книжка с подзаглавие "Дотам и обратно". Докато Питър Джаксън прави нещо свое си, нещо съвсем различно. Да не говорим за разделянето на сюжета в два епизода.

Е, ще поживеем, пък ще видим. Свикнах да разграничавам "Властелина..." на Толкин от този на Джаксън. Ще свикна да правя същото и с "Хобита". И никак не е изключено да харесам бавно задаващия се филм, защото си падам по играта на Иън Маккелън и Кейт Бланшет, както и по музиката на Хауърд Шор.

Разбира се, че ще идем на премиерата вкупом, с властелинско-хобитски тениски, пръстени и плащове, припявайки потпури от операта "Пръстенът на Хобитунгите" (дует на Билфрид и Ам-гълхилда из второ действие), влачейки и лозунги на пръчка: "Билбо - Президент" :tooth:

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Горко на меките чела!

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
Posted Image

:boogie1qw::boogie1qw::boogie1qw:

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Изгледах го, як е несъмнено, ама ми се струва, че са се опитвали да вкарат малко по-епична атмосфера, отколкото има книгата всъщност, което и убива чара й. (Да, знам, че е само трейлър, ама все пак - впечатления.)

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Според мен пък филмът не трябва да цели да гони (детската) атмосфера на книгата. В крайна сметка това е филм, който няма да е (само) детски, един вид ще е интерпретация на книгата. Със сигурност книгата ще си остане по-велика тъй или иначе.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Бе то не се знае :) Може филмът да е по-впечатляващ.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Хобитът може да е написан в по-лек стил от Властелина и събитията в "Дотам и обратно" да не са самият връх на борбите в Третата епоха, но са достатъчно епични и важни. Представят се едни много съществени обрати в историята на Средната земя. Имайки това наум, смятам, че приказките за Хобита като детска книга не са съвсем уместни. По какъв повод е написана и прочие не е толкова важно, колкото какво представлява. Двете книги за мен не са чак толкова различни, колкото изглежда са за някои от вас.

Също така изглежда, че филмът ще отговаря на гореспоненатата епичност на случките в книгата и, съответно, в тази насока ще е добър. А и като се сетя за прегледите на (частите на) Властелина и за самия филм, откривам разлика м/у него, и това, което ни показва клипчето за "Неочаквано пътешествие". Предстоящите филми вероятно ще имат повече смешни и музикални сцени, което значи повече лекота. И ми се струва - и се надявам - че няма да е прекалено голяма, а ще е точно премерена. Това ще даде необходимата разлика с Властелина.

32

bdk---rohan.jpg

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Велл, тхатс трули ЕПИК!

Edit: По темата, в едно от Недовършените предания Гандалф заявява, че ако вместо Билбо той самият бе написал "Дотам и обратно", щял да разкаже приключенията на хобита и джуджетата по доста различен начин - от своята гледна точка (на мъдър и изстрадал Сив Странник). На мен ми изглежда, че филмът ще е сякаш през очите на Гандалф, а не на Билбо :) А дано!

Edited by proudfoot.underhill, 03 януари 2012 - 11:11 .

Alatriel

Alatriel
  • Потребители
  • 11 posts
Трейлърт наистина е много готин и страшно ме кефи!!!
Учителката ме по английски ми каза, че нейна приятелка и казала, че чак се прасълзила на песента!

Edited by Alatriel, 07 февруари 2012 - 09:40 .

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Кирката в главата на Бифур:

http://www.youtube.c...Yn845i08A#t=50s

P.S.: Има я и после, към 10-тата минута например. :axesmiley: :teethqhq:

Edited by proudfoot.underhill, 07 март 2012 - 05:07 .

Martin

Martin
  • Потребители
  • 17 posts
Надявам се за extended версия и тук.......... :thumbsup:

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Аз пък се надявам и тук, както и при Властелина, да има заемки от анимационната версия.

П.П.
Не се и съмнявам, че ще имаме разширена версия.

Edited by Finarfin, 10 март 2012 - 12:47 .

Rogue's Gallery

Martin

Martin
  • Потребители
  • 17 posts

Аз пък се надявам и тук, както и при Властелина, да има заемки от анимационната версия.

О да съгласен съм, аз лично много ги харесвам.

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Всъщност като се замисля, очакванията ми са ниски, така че дано се изненадам приятно. Но някои моменти в трейлърите прогресивно ме смущават.

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts
На едно място прочетох, че филмът е на две част, като втората ще излезе на 13.12.2013. Ще се радвам ако някой ми помогне, като ми каже дали е така, или съм прочел измислица :)

Edited by mirror99, 09 юни 2012 - 11:24 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Точно така е, отдавна е обявено официално и се знае.

32

bdk---rohan.jpg

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
The Hobbit Production Video #7

Леголас фтв! :teethqhq:
защото моят гарван е зелен

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Точно така е, отдавна е обявено официално и се знае.

Значи като изгледаме първата чат, ще чакаме още 1 година за втората :(

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users