Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хобитът – на екран през 2009

• Please log in to reply
13 replies to this topic

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Хобитът – на екран през 2009

От New Line обявиха, че „Хобит”, проектът по книгата на Толкин, предхождащ събитията във „Властелинът на пръстена”, ще оживее в кината през 2009, независимо от всички продължаващи спекулации и слухове около актьорите, сценария, правата - и най-вече около режисьора.

Робърт Шей, шефът на филмовата компания, си остава оптимист. Пред „Ню Йорк Таймс” Шей сподели, че независимо от ярката липса на използваем сценарий, предпродукцията на предисторията на „Властелинът…” ще започне съвсем скоро. Междувременно съдебното дело между режисьора на оригиналната трилогия и New Line се ожесточава, с което шансовете на Питър Джаксън да оглави работата по „Хобитът” бързо намаляват. Въпреки че Шей не отрича категорично правото на Джаксън да се завърне, защото очевидно е фаворит на почитателите, той отказа да коментира и слуховете, че избрания може да бъде режисьорът на „Спайдърмен” Сам Райми.

Независимо от всичко за New Line времето изтича и ако не искат да загубят изцяло правата над филма, трябва много скоро да започнат работа с Джаксън - или без Джаксън, ако им стиска.

Нет Фокус

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Само актьорите да не сменят. Иначе мисля, че ще бъде интересно да видим как друг режисьор се справя с толкова тежка задача. Пък защо не и друг композитор? :)

Въобще, както ми се случва твърде често да повтарям напоследък, очакват ни крайно интересни времена за вбъдеще. :Р
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

History

History
  • Потребители
  • 135 posts
Аз пък съм на мнение, че едни нови актьори биха внесли голяма доза интерес във филма, докато се гледа. Е, за тази цел трябва да се проведе добър подбор, а това е работа на екипа :) Въобще, предпочитам изцяло нови хора да се заемат с филма.
P.S. А самият филм ще ми върни славни спомени, когато излезе :)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
На мен само Гандалф и Билбо ми се иска да не сменят. Вече джуджетата, Беорн, Бард, Трандуил и т.н. е ясно, че ще са нов cast..
Но ще видим, има време. :)

Доволен съм, че се активизираха най-накрая, нищо, че ще минат още поне 2г. докато го видим тоя филм. :Р

Палци горе.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
С нови режисьор, композитор и каст би било интересно, наистина. Ако пък П. Джаксън, Х. Шор и останалите се заемат отново, ни очаква просто още от същото. Което не е лошо де, но все пак.
А дори и да прецакат филма, винаги ще си имаме недоразумението от 1977 година. :D
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Разкарай се, анимацията е велика. :bow[1]: B)

Иначе, ако някой попадне на повече информация за делото на Джаксън и New Line, за избора на режисьор или каквото и да е, свързано с филма, нека пише тук. :)

Ektelion

Ektelion

Gondolindhrim

• Потребители
  • 15 posts

На мен само Гандалф и Билбо ми се иска да не сменят.

В ролята на Билбо едва ли ще остане Иън Холм по простата причина, че вече е леко старичък и някак си няма да му отиват много бурните приключения. ;)
Виж на Иън Маккелън давам 100 %-ва подкрепа - мисля, че друг Гандалф направо ще развали филма.
I live a hundred lifetimes in a day
But I die a little in every breath that I take

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Вярно, че Иън Холм не е първа младост, а и в "Хобит" ще трябва да играе Билбо в ранна приключенческа възраст:), но се сещам, че нещо такова се случи и с... не знам как се казва актьорът, не ми се търси сега, който играе Император Палапатин. В 1, 2 и 3 серия на Star Wars се налага да играе героя си почти 30 години по-късно, а да го представя в хронологически по-ранен етап.

Киното е голяма чудесия, не само ще го направят да изглежда по-млад Иън Холм, ами и "сили" ще му влеят, да си изкара добре ролята :D . Пък на тези, който са изкарали живота си на сцена не им трябва много, това им е вложено:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Аз Билбо на млади години си го представям по по-различен начин от образа, който познаваме от филма, така че няма да имам нищо против друг актьор на мястото на Иън Холм.

За Иън Маккелън обаче съм твърдо 'за'! :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts

но се сещам, че нещо такова се случи и с... не знам как се казва актьорът, не ми се търси сега, който играе Император Палапатин. В 1, 2 и 3 серия на Star Wars се налага да играе героя си почти 30 години по-късно, а да го представя в хронологически по-ранен етап.

Там случаят е друг :P.
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
*почесва се* - Това беше най-близката аналогия която направих, определено търпи критика :)

А и аз по принцип си представям хобитите далеч - далеч по-различни от Джаксъновите, така че каквото и да видя в предстоящия "Хобит", то едва ли ще ме съкруши:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Elenthari

Elenthari

Elf

• Потребители
  • 55 posts

Виж на Иън Маккелън давам 100 %-ва подкрепа - мисля, че друг Гандалф направо ще развали филма.

Съгласна съм.Да бъдем честни-не мога да си представя друг актьор като Гандалф!Мн. ще се разочаровам ако го сменят :unsure:
А за Торин и съдружие(вкл. и Билбо) нямам претенции!
And all will turn
To silver glass
A light on thre water
Grey ships pass
Into the West...

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Орландо Блум може да играе в "Хобитът"

Режисьорът Гилермо дел Торо иска да привлече за филма си "Хобитът" много от звездите, участвали във "Властелинът на пръстените", съобщи Фимейл фърст.

Орландо Блум, Кейт Бланшет, Виго Мортенсен и Илайджа Ууд са изявили интерес отново да се превъплатят в героите си. Гилермо дел Тора каза пред MTV, че това е възможно, защото много ги харесва.

Тяхното присъствие би било голям магнит за публиката. В първия филм ще има възможност тези актьори да се появят само в поддържащи роли, защото той ще се основава върху книгата на Толкин.

Във втория филм възможностите за тях са много по-големи. Засега обаче договори не са сключени.

Гилермо дел Торо бе определен официално за режисьор на "Хобит" през април. За да работи над проекта на киностудията New Line Cinema, 43-годишният Дел Торо за четири години ще се пресели в Нова Зеландия.

Изпълнителен продуцент е Питър Джаксън, заснел трилогията "Властелинът на пръстените". Снимките трябва да започнат през 2009 г.

Предвиждат се два филма да се появят на големия екран през 2010 и през 2011 г. Общият бюджет на двете ленти е около 150 млн. долара.

БТА

Джеймс Макавой играе Билбо Бегинс в "Хобитът"

Шотландският актьор Джеймс Макавой е предпочитан като изпълнител на ролята на хобита Билбо Бегинс в новата филмова версия "Хобитът", чието действие предхожда това в трилогията от Дж.Р.Р. Толкин "Властелинът на пръстените", съобщи Ай Ем Ди Би.

Романът на Толкин ще бъде филмиран в две части под режисурата на Гилермо дел Торо, като снимките на филма ще започнат по-късно през годината в Нова Зеландия.

Сър Иън Маккелън отново ще поеме ролята на магьосника Гандалф, а Макавой вероятно ще се превъплъти в главната роля на Билбо Бегинс.

В кинотрилогията "Властелинът на пръстените" ролята бе изиграна от Иън Холм, но за новия филм продуцентите и режисьорът предпочитат звездата от "Изкупление".

За ролята на хобита бяха спрягани също Даниъл Радклиф и Джак Блек.

БТА

Сър Иън Маккелън ще играе в "Хобитът"

Британският актьор сър Иън Маккелън, който изпълни ролята на магьосника Гандалф в кинотрилогията "Властелинът на пръстените", отново ще играе във филми по Джон Роналд Руел Толкин - в "Хобит", съобщи за "Емпайър" самата звезда.

Според Маккелън той вече е говорил по въпроса с режисьора Гилермо дел Торо и е получил потвърждение, че ролята ще бъде дадена именно на него. "Очевидно е, че хората не се отказват от такава роля. На мен ми хареса да играя Гандалф", казва актьорът.

Маккелън е разказал, че е чел "Хобит" и има добра представа за сюжета, но засега дори и самият режисьор на лентата не може да обясни как ще пренесе съдържанието на екрана. "Но мога да кажа, че ще стане нещо потресаващо", твърди сър Иън Маккелън.

Междувременно агентът на Маккелън е казал за агенция Асошиейтед прес, че все още няма официално подписан договор.

Нека припомним, че Дел Торо бе определен официално за режисьор на "Хобит" през април. За да работи над проекта на киностудията New Line Cinema, 43-годишният Дел Торо за четири години ще се пресели в Нова Зеландия.

Изпълнителен продуцент е Питър Джаксън, заснел трилогията "Властелинът на пръстените". Снимките трябва да започнат през 2009 г. Предвиждат се два филма, които да се появят на големия екран през 2010 и през 2011 г. Общият бюджет на двете ленти е около 150 млн. долара.

БТА

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Питър Джаксън ще пише сценария на "Билбо Бегинс" заедно с Дел Торо

20.08.2008

Новозеландският кинематографист Питър Джаксън ще участва в напискването на сценария на две филмови адаптации на сагата "Билбо Бегинс" на Толкин, заедно с режисьора на двата филма - мексиканеца Хилермо дел Торо, съобщи специализираната преса в Холивуд.

Питър Джаксън ще е и продуцент на двата филма, които ще се снимат от студиата "Ню лайн" и "Метро Голдуин Майер". Предвидено е двете ленти да излязат по екраните през 2010 и 2011г.

БГНЕС

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users