Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хобит: Пущинакът на Смог

• Please log in to reply
57 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

tumblr_mo59i1uprh1qz9qooo1_500.jpg

След като вече си имаме постер на Пущинака, а след час и половина ще излезе и тийзър трейлърът, нека да се сдобием и с отделна тема за втория филм. :)

Edit: Ей го на! То не било тийзър, най ми било цял трейлър! Инджой!

The things one feels absolutely certain about are never true.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Ех, и тук ще го кажа. Надявах се да не покажат дракона в трейлъра, ама какво да се прави.

The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

То не се видя много, все пак беше в контражур. :D

The things one feels absolutely certain about are never true.

Razael

Razael
  • Потребители
  • 14 posts

Защо Смог прилича на чушка в главата? Свежа е появата на Леголас, до колкото помня се падаше син на Горският Цар от Мраколес? Виждам, че Питър Джаксън ще уплътнява екранно време с Гандалф и Радагаст.  

Edited by Razael, 11 юни 2013 - 07:22 .

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Въобще не е свежа появата на РУС Леголас, ама какво да се прави. Наистина не трябваше да показват дракона, ама пък от това, което видях, го смятам за напълно задоволителен.

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Ми в противен случай, Насе, щеше да излезе, че суетно се е изрусил специално за Войната за Пръстена. :Р Иначе и аз съм доволна от трейлъра. =)

Да, Разаел - син на Трандуил с буйното надочно окосмение.

защото моят гарван е зелен

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Без съмнение. Идеята е, че въобще не трябва да го има, още по-малко рус. И точно това ме дразни и във Властелина много.

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Па що никой не роптае срещу измислената червенокоса елфка, да го вземат балрозите?  А Манол сигур е направо възхИтен. :Р

Бард пък прилича на... Орландо Блуум.  :teethqhq:

Врабчо, въпросът за цвета на Леголасовата коса се родее с онзи за крилата на балрозите. :Р

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

По-красива компютърна графика съм виждал в някои игри от първото, а не от второто десетилетие на 21. век. Относно всичко останало... дано устоя на изкушението да коментирам, защото и да не съм бил досега напълно завършен хейтър, Пи Джей е на път да ме направи такъв.

Edited by proudfoot.underhill, 11 юни 2013 - 11:02 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Razael

Razael
  • Потребители
  • 14 posts

Без съмнение. Идеята е, че въобще не трябва да го има, още по-малко рус. И точно това ме дразни и във Властелина много.

До колкото помня, в книгите не пише какъв цвят на косата има Леголас. А може и да пише, но да съм забравил, тъй като съм чел Властелинът преди десет години и вече не помня нищо.  Освен това е напълно възможно да е бил вече възрастен, когато Билбо и джуджетата минават през Мраколес.  Почти нищо не се описва като придворни на Горският Цар в книгата, така че е напълно логично във филма да се появи и Леголас (до колкото го знам Джаксън, сигурно ще им помага да бягат, или Бог знае какво е). Онази червенокосата вече нямам идея коя е...

Има нещо, което ме тормози, обаче. То тези сцени от филма са епизодите с мраколес + събуждането на дракона. Излиза, че ще има цял един, трети филм само за битката на петте армии. ffs? Иначе то е ясно, че ще се гледа само заради 3Dто.  

Edited by Razael, 11 юни 2013 - 11:29 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts

Във Властелина мисля ясно се казваше, че косата на Леголас е черна. Дядо му Орофер май е синдар от Дориат. Но дори и да е бил русокос, жена му, и/или пък снаха му, ще да е била тъмнокоса и ще да е предала това на дедето си.

Относно този пръв преглед:

изненадващо, тази измислена героиня не ме подразни;

драконът е приличен (или не е неприличен :Д) - надявах се да се чуе гласът му, а не толкова да го покажат на екран, но може би ще е добре направен и поне е грамаден;

пак много орки и "тепаница", ама с това посвикнах от първата част;

хубави кадри от кралството на Трандуил и др. яки места;

Трандуил ме кефи как говори;

добре е направена Планината - досега не си бях представял сняг по нея!

по-цветно и весело ми идва някак пеперудената сцена, отколкото си я спомням от книгата;

няма го менявачът на кожи, но дано не го изрежат от тази част на филма!;

Бард наистина е като братовчед на Леголас :Д

и сигурно още и още, но за 4 гледания засега толкова :Р

А че филмът ще се гледа, за мен е ясно, въпреки 3D-то. То даже сега има някакви 4D-та, nD-та и т.н. и се чудя дали няма да пуснат филмите и в зали с клатещи се столове и с разпръскваща се окрска миризма... 

Впрочем, някой гледал ли е Неочаквано пътуване на 2D и как го намира? На мен в последните 1-2-3 седмици ми идва меракът пак да изгледам Властелините и първата част на Хобита, а него не съм го гледал на друго освен на кино, та не знам как е в 2D. Обече се надявам класическият вид да помага - на фокуса, цветовете и други неща, влияещи на цялостното усещане/преживяване.

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Цветът на косата на Леголас изобщо не е важен. Да, и аз като Богдан смятам, че единственото споменаване на "тъмна" коса за Леголас във Властелина е достатъчно ясно (то сигурно си съответства и с каквото там е написал Толкин за външния вид на горските елфи изобщо), но оттам нататък е все тая дали във филмите ще има рус, кестеняв или какъвто си ще елф. Дребна грижа, дето се вика.

Измислената героиня във филма ме дразни дори само със споменаването си. Няма особен смисъл да правиш филм по книга, ако ще пренаписваш сюжета из основи. Иначе червенокоси елфки харесвам (то кой ли не харесва). Ама не са от тая приказка.

А мнението си за целия опит на Джаксън и сие върху "Хобита" съм го казал: първата серия беше отвратителна и повече пари за тая глупост няма да дам. Трейлърът сам по себе си ми е безразличен. Преводът на заглавието на трейлъра би трябвало все пак да бъде "Опустошението на Смог" или "Запустението на Смог", защото Пущинакът е много по-голяма територия от оня район около Еребор, който Смог е превърнал на пепелище.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Във Властелина мисля ясно се казваше, че косата на Леголас е черна. Дядо му Орофер май е синдар от Дориат. Но дори и да е бил русокос, жена му, и/или пък снаха му, ще да е била тъмнокоса и ще да е предала това на дедето си.

Ами не, Богдане, не се казва ясно. Казва се, че докато си стърчи и се взира в темната кат катраница нощ, "his head was dark". За татко му знаем, че е блондин. 

Тоя спор вече е бил воден многократно и е безсмислено да го подхващаме наново. =)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Тоест Леголас е плешив, а понеже е и леголасТ, носи от време на време различни перуки.

Edited by Menedhel, 12 юни 2013 - 10:37 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Тъкмо това възнамерявах да напиша, Глишев, както и допълнение за цветните лещи, но реших да ви го спестя, понеже залита към тъй присъщата ми лиготия. :Д

Аз го гледах на 2D, Богдане. Честно казано, предпочитам го тъкмо в класическия вид.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Плюли сме си на клавиатурите, Жекова.

Абе аз накрая няма да издържа и ще гледам още веднъж първия Хобит, но ще е в потаен ден, в потаен час, в обикновена двуизмерна версия, безплатно и с понамален звук. Същото се отнася и за втория, а вероятно ще се окаже вярно и за третия, живот и здраве. Хайде, че филмовата версия не е съобразена с книжката на Толкин (измислени герои, герои от други книги, Берлински конгрес в Средната земя...) - иди-дойди. Че тонът на самия филм дотук е такъв един неравен (щото хем Себастиан, хем страшен орк на бело, хем вожд Сротумобрад, хем персийски катафракти с елфски уши, хем красиво джудже...) - и това иди-дойди. Сигурно като се намали насилието над сетивата във вид на агресивно триизмерие и прекалено силен звук, филмите ще са по-гледаеми. Чак добри няма да са, но поне гледаеми.

Razael

Razael
  • Потребители
  • 14 posts

Доста приличен е на 2D в HD. Аз така или иначе пропуснах да го гледам на 3D поради финансови причини. 

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts

Мммм, Еванджелин Лили. Леголас съвсем нормално да е там. Няма Беорн (QQ). Бард е як. Забелязахте ли как е представена роднинската връзка между елфи и орки? :D

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Razael

Razael
  • Потребители
  • 14 posts

Подозирам, че Беорн ще е оставен за третият филм, който явно целият ще е просто една битка, поради липса на други събития (а да и алъш- вериш между джуджетата и хората ). Което означава егати пренареждането на сюжета с вторият филм. Не съм бил толкова ужасен от Двете Кули на сам... 

Edited by Razael, 12 юни 2013 - 11:42 .

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Странно, "Двете кули" ми понесоха съвсем прилично. Може би просто роханците ми харесаха достатъчно :) При "Завръщането на Краля" имах някакви възражения, но бяха дребнави. Докато "Неочаквано пътешествие" просто уби всичко детско в мен, така че сега си мисля със свещен ужас за задаващото се "Опустошение на Смог". Не ми се сърдете, че хейтя, не е от лоши чувства към Толкин :(

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users