Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Arn The Knight Templar

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
http://www.arnthemovie.com/

Ето нещо нелошо. Поредният исторически филм по сюжет от Кръстоносните походи. Има много общо с "Небесно царство", само дето е по-добър. Филмът е отпреди няколко месеца и у нас не мина по кината. Шведски е.

През август ще излезе и втора част. Филмите са правени по съвсем нови исторически романи - по подобие на "Алатристе".

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
кръв, КРЪВ в името Господне... (снощи гледах Passion of the Christ)
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
С удоволствие ще го изгледам - много благодаря!
*човече с поклонче* (мързи ме да търся има ли)
Най-готиния подпис

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Хубав е филмът наистина, може би именно защото е европейски. Историята не е представена по онзи банален холивудски начин и затова хваща окото. И самият шведски език според мен има голяма роля, защото много подхожда на атмосферата във филма. Актьорите добре се справят също.

Ще има втора част? :o ^_^

alricka

alricka
  • Потребители
  • 37 posts
Филма го гледах преди няколко дни и много ми хареса, въпреки че не смятам че е по-хубав от Небесно царство. Когато имам време мисля да прочета и книжката, а колкото до втори филм, ако не се лъжа ще има, май даже е излязъл вече по кината. А скандинавските езици са ми слабост, както и европейското кино, което в по-голямата си част е с пъти по-добро от американското.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Тъкмо изгледах Arn - Riket vid vagens slut и напълно потвърждава теорията ми, че единственият щастлив край, който може да съществува е смъртта... :cry:
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Чела съм първата книга и скоро гледах и филма. Определено ми хареса. Филмът е добре направен, не колкото книгата, но все пак много ми допадна.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Много странен саундтрак на втората част са извадили - Мари Фредриксон от Роксет, Елена Папаризу... :blink:
защото моят гарван е зелен

Roxanne

Roxanne
  • Потребители
  • 134 posts
Е, за Мари съм съгласна, ама за Елена Папаризу :glare: ... Нещо не ми допада идеята.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Ами аз прочетох първа и втора книга и след това гледах първия филм, понеже четох, че той обобщава книга 1 и 2 :) Значи филмът драска само по повърхността на книгите, те са доста задълбочени, много от най - интересните битки във втората книга, не присъстват във филма, а най-лошото беше, че накрая(на филма) Саладин загуби, а в книгите, Саладин побеждава християните и превзема Йерусалим :/ Но като цяло, наистина филма не беше лош, просто, ако сте чели книгите ще останете разочаровани или поне аз останах :(

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users