Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Дел Торо няма да режисира Хобит

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

Гийермо Дел Торо няма да режисира Хобитът

За наше огромно съжаление, един от любимите ни режисьори-визионери - Гийермо Дел Торо , прекратява работата си като режисьор на дългоочакваната Толкинова екранизация по Хобитът . Основната причина мексиканецът да вземе това шокиращо за мнозина решение е твърде разтегления през годините процес по подготовка и заснемане на епоса. Първоначално договорът на Гийермо е бил за 3 години, като в последствие сроковете са набъбнали двойно, което пречи на творческите и личните планове на режисьора. "Това бе едно от най-трудните решения в живота ми.", казва Дел Торо . "След като близо две години живях и дишах в прекрасната Нова Зеландия , превърната превъзходно в Средната Земя , с мъка на сърцето трябва да прекратя работата си с прекрасния екип, както и с добрите ми приятели Питър Джаксън и сценаристите Фран Уолш и Филипа Бойенс . Причина за това са основно задушаващите ме срокове, тъй като пълното ми отдаване на проекта ще стопира не само творческите ми планове, но и ще ме отдалечи от семейството, приятелите и личния ми живот. Осъзнавам какъв голям проект оставям зад гърба си и въпреки че ще остана ангажиран с него само от дистанция, пожелавам на екипа нищо повече от абсолютни успехи и ще бъда един от първите закупили си билет за премиерата на Хобитът щом моментът настъпи."

Питър Джаксън добавя "С много скръб приех новината за решението на Гийермо , но напълно разбирам че творец като него не може да бъде обвързан за 6 години ексклузивно с какъвто и да е проект. Дел Торо е изключителен визионер, страхотен режисьор и много добър приятел и за мен бе чест че работих в него. Въпреки напускането му, неговият досег до проекта ще си личи както на сценарно ниво, така и като дизайн и външен облик на цялата продукция. За което аз и екипът можем да му бъдем само благодарни и искрено му пожелаваме успехи с каквото и да се захване.".

Наистина изненадваща и доста разочароваща новина, но познавайки Гийермо като много деен творец няма как да не разберем причините стоящи зад решението му. Въпросът с режисьорския пост остава отворен. Вече плъзнаха слухове, че Питър Джаксън и останалите отговорни по Хобитът ще се опитат отново да присламчат първоначалния си избор - Сам Рейми , но при положение че последния вече е обвързан с филмирането на Warcraft епоса нещата стават сложни. С нетърпение очакваме раздвижване по казуса, иначе едно е ясно - продукцията е вече в твърде напреднал стадии, в нея са наляти огромно количество пари и ресурси така че Хобитът ще види бял свят. Въпросите които остават неотговорени са - кога и с кого на диригентския стол? Когато получим нужните отговори ще те информираме за тях.

Източник - www.forplay.bg

Много разочароващо, макар и оправдано донякъде от страна на Дел Торо..

Edited by Elesar, 31 май 2010 - 09:08 .

In the end, everybody bleeds the same ...

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Дано това не забави нещата още повече..
Аз съм много натъжена :( Сега ако изберат някакъв смешен актьор, да играе Библо, ще съм още по-тъжна.

edit: и сега какво, трябва да сменим името на форума ли? :Р
The main thing in life is to know your own mind.

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

Дано това не забави нещата още повече..
Аз съм много натъжена :( Сега ако изберат някакъв смешен актьор, да играе Библо, ще съм още по-тъжна.

edit: и сега какво, трябва да сменим името на форума ли? :Р

Е той си остава съсценарист, съдизайнер, съавтор на филма(ите) и какво ли още не съ...
Така че просто ще - Хобит на дел Торо и ... :lol:

Е дано все пак скоро се спрат на някой и започнат вече и да го снимат

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
"първоначалния си избор - Сам Рейми" :hypo: :blink: :wacko:

Ако изберат Сам Рейми за режисьор аз няма да гледам филма, дори няма да си го изтегля от замунда и ще ги анатемосам и прокълна всички до един! Всъщност идва ми да ги анатемосам и да се отрека от всякакви хобитови екранизации дори при самата новина, че Сам Рейми им е бил първият избор. :axesmiley:
The things one feels absolutely certain about are never true.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Стига бе, Сам Рейми е готин :teethqhq: Само дето не мога да си представя как ще изглежда това.
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
666 мнения, хахах! \m/

На Рейми много хора му се радват, но на мен лично грам не ми понася и въпреки че приемам, че проблемът може би е в мен, пак бих бойкотирал филма, както в момента бойкотирам Принца на Персия заради Джейк Джиленхал. :Р

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Нищо не съм гледала на този, ама гледам, че има някакъв проект за 2011та, което сигурно означава, че няма да се навие..
Кем, и аз може да бойкотирам Принца.. след всичко което видях и чух. Не само заради "този иначе толкова симпатичен" актьор.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Нищо не съм гледала на този, ама гледам, че има някакъв проект за 2011та, което сигурно означава, че няма да се навие..

Ем то проекта му е по Уоркрафт и са го гепнали него от 2008(някъде там). Ама аз няма да се накефя на Рейми, ако приеме Хобит, защото Уоркрафт и Хобит са на много далечни разстояния едно от друго (не ми се гледат гномчета, вместо хобити).

Edited by Sparrow, 01 юни 2010 - 08:34 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Е, то и Питът Джаксън е режисьор на най-кървавия зомби флик, който съм гледал, ама във Властелина нямаше зомбита, вместо орки. :) Но иначе да, съгласен съм, че Рейми е крайно неподходящ режисьор за Хобит, дори да оставим настрана личната ми непоносимост към него.

А той Рейми има 20 филма, които са in development, според imdb, като WarCraft е само един от тях. Ети говори за No Man's Land, предполагам, който е в pre-production.

Кем, и аз може да бойкотирам Принца.. след всичко което видях и чух. Не само заради "този иначе толкова симпатичен" актьор.

Ех, да, де актьора да беше единственият кусур на тоя филм... Но ако поне Принцът ме кефеше, можеше и да го гледам; ясно е, че няма много общо с оригиналната история, а малкото допирни точки, които ги имат по-добре да ги нямаше, та да ми е по-лесно да пренебрегна факта, че филмът уж е правен по игрите и да се опитам поне малко да се забавлявам докато го гледам. Ако не друго ще има там битки, аху-иху, Персия, това-онова. :lol: Ама с тоя бастун Джиленхал дори тоя потенциален кеф ми прецакаха... :wacko:

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Всъщност в повечето отзиви за филма, които четох по разни форуми и сайтове - изпълнението на Гиленхаал реално е от малкото плюсове на филма..

Но утре като го гледам ще съм по-убеден в това изказване :D

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts

Е, то и Питът Джаксън е режисьор на най-кървавия зомби флик, който съм гледал, ама във Властелина нямаше зомбита, вместо орки. :) Но иначе да, съгласен съм, че Рейми е крайно неподходящ режисьор за Хобит, дори да оставим настрана личната ми непоносимост към него.

А той Рейми има 20 филма, които са in development, според imdb, като WarCraft е само един от тях. Ети говори за No Man's Land, предполагам, който е в pre-production.

Абе така е, ама орките си бяха чисти зомбита (в кръга на шегата). Но къде е Рейми, къде е Пи Джей... Като си мисля каква боза ще е Уоркрафт(откъм сюжет, понеже съм пристра`стен) се притеснава да не ги смеси двечките, ако почне и Хобит.

Относно това, че има 20 филма, аз четох из разни му там изявления, че до излизането на екран Уоркрафт ще му е праймъри задача(,уж). Ама знам ли, нито му следя работата, нито и пък ме интересува.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Да, то това с двайсетте филма е разтегливо, щото на половината сигурно е продуцент, в някои може да прави камео, на други да е сценарист... и само на WarCraft да е режисьор. Но така или иначе е зает човека, дано не го занимават и с Хобит, хаха!

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Сега ще ни заливат с новини, докато не стане ясно..

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
И на мен ми се стори възможно, но не знам... :dntknw: С Дел Торо беше нещо различно, със сигурност нещо с визия по-различна от ЛотР-овота. Но по-добре Джаксън, отколкото някой нескопосан режисьор.

Edited by Sparrow, 02 юни 2010 - 06:59 .

Posted Image

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Ех, разбира се ;)

Но въпросът е дали на него му се занимава с режисирането на дуологията и дали ще го освободят от договорите за бъдещите му продукции, с които се е заел..

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Posted Image
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мисля, че тоя филм няма да се състои. Ще се радвам да греша, разбира се.

А "Принцът" се ядва, не е лоша дъвка.

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Пешо Джаксън ще си го направи филма, няма начин. И

А пък за "Принца" чувам ебати противоречивите коментари или е ебати убер якия, или среден, или е ебати тъпия и за нищо не ставал, на кого да вярвам?
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Средно-аритметично ще излезе, че Принцът е средна хубост сиреч пак аз съм прав ;)

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Пешо Джаксън ще си го направи филма, няма начин. И

А пък за "Принца" чувам ебати противоречивите коментари или е ебати убер якия, или среден, или е ебати тъпия и за нищо не ставал, на кого да вярвам?

Два пъти "ебати" в едно изречение! :facepalm4:
Горко на меките чела!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users