Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хобит: Генерална Дискусия

• Please log in to reply
332 replies to this topic

Lobelia

Lobelia

Крадла на лъжички

• Потребители
  • 23 posts
Ами, не е официална информация. Траян ми го чете от някакъв вестник. Така, че споко има надежда. :P
En Taro Adun

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Хаха.. току що прочетох коментарите на известния илюстратор Тед Нейсмит относно филмирането на "Хобит". Статията можете да прочетете тук.

Нещо, което ми направи много добре впечатление беше следното

... I think there are other locations available with easily as great a resemblance to Middle-earth; you’ve got the breadth of Europe to consider, places like Russia, Poland, Scandinavia, Germany, or beautiful lesser known regions such as Romania, the Czech Republic, Bulgaria or Ukraine...

Хехе.. човек може само да се надява.. :)
Posted Image

lomethel

lomethel

Knight_of_the_Light

• Потребители
  • 8 posts
Аз лично мисля, че "Хобит" може и да заслужава нов опит. Казвате- няма да е същата обстановката.Мисля, че и в самите книги "Хобит" и "ВнП" има разлика в атмосферата.

Стана ми малко обидно като рекламират "Хобит" във всякакви продукти, свързани с него , като "предисторията на Властелина". За мен книгата си заслужава отделно внимание, въпреки, че хронологично е точно преди другата (и кво от това).

Защо само Джаксън да има шанса да се "изказва" по Толкин в такъв мащаб? Нека видим някой друг фен или поне бъдещ, как го разбира и как и ска да ни го представи.

А за режисьори като този на "Пришелеца" това би било шанс да се отърват от старата слава.(аз пришелеца не го харесвам, ама нито единия :) )

За Кроу и Гандалф- ми май няма да си отиват много, но ако успее да го изиграе, ще ми се вдигне в очите.

Това е ! Да чакаме и нека хората, които и да са- творят!
За нас остава предизвикателството лично за себе си да оценим творчеството им, но с такъв старт като Толкиновата творба- все ще се оправят и пак ще ни хареса да се срещнем по още един друм с познатите ни приятели от книгата.:)
"Затварям очи...
Не!Не умирам!"

Даеделвен

Даеделвен
  • Потребители
  • 21 posts
Питър Джаксън и Фран Уолш ще са изпълнителни продуценти на филма "Хобит" какато и на неговото продължение. Новината е от днес. Филмите ще бъдат снимани едновременно и а ко вискчо е по план, първият ще го гледаме през 2010, а втория през 2011.

http://www.cinematic...t-and-a-sequel/

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
3D "Хобит"

А това с продължението, до колкото хванах от един бърз преглед на коментарите, касае разделянето на "Хобит" на два филма. Което, да се надяваме, означава повече време за малките детайли, по-малко пропуски (вероятно?), по-малко фатално изкривени образи.. кой знае?

Обаче, пф, 2010, 2011.. just bring it!
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts

А това с продължението, до колкото хванах от един бърз преглед на коментарите, касае разделянето на "Хобит" на два филма. Което, да се надяваме, означава повече време за малките детайли, по-малко пропуски (вероятно?), по-малко фатално изкривени образи.. кой знае?

Аз доколкото разбрах продължението ще обхваща периода между "Хобит" и "Властелинът на Пръстените" (което е интересна идея, но откъде ще изсмучат подробностите за създаване на цял сценарии не знам... може да се консултират с Любомир Николов :rolleyes: ), така че не знам колко време ще остане за детайлите. Макар че все пак "Хобит" е доста по-малък като обем, може и да успеят да не изтърват нищо съществено.
The things one feels absolutely certain about are never true.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Да споделя малко информация от Ендорион, относно филма:
"Хобит" такъв, какъвто го коментирахме в последните 3 поста и ако не "полезната", то поне приятната за четене спекулация на webmaster-a [:D] за филма/филмите.

Приятно четене.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Дано изберат за режисьор Гилермо Дел Торо или Алфонсо Куарон. Спомням си, че някой във форумите на imdb беше казал, че "Лабиринтът на фавна" (или както е по-известен "Лабиринтът на Пам") и "Децата на хората" са двата филма на десетилетието. Макар да не заставам зад такова крайно и категорично мнение, филмите наистина са изключителни. А колкото до третото възможно име - Сам Рейми ("Човекът-паяк") - какво да кажа... В друг коментар някой го беше споменал точно във връзка с "Децата на хората" - "Филмът е за хора, които наистина ценят киното. За останалите - Човекът-паяк". Дано на "Хобит" не му се случи Сам Рейми, защото съдейки по "Човекът-паяк", пичът е много добър в осирането на добри франчайзи.

Даеделвен

Даеделвен
  • Потребители
  • 21 posts
Дано не му се случи и Хийт Леджър в ролята на Билбо. :unsure:

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
По-добре късно, отколкото никога:
Гилермо дел Торо е обявен за режисьор на "Хобит"

Честито на печелившите, сега чакаме 2010г. =))
P.S. Това за Хийт Леджър и Билбо вече ми звучи доста неприятно. Ah, the twists of Fate..

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

По-добре късно, отколкото никога:
Гилермо дел Торо е обявен за режисьор на "Хобит"

Честито на печелившите, сега чакаме 2010г. =))
P.S. Това за Хийт Леджър и Билбо вече ми звучи доста неприятно. Ah, the twists of Fate..

Не се притеснявай, това няма как да се случи - Хийт Леджър почина на 22 януари. Друг ще е.

А за Дел Торо ще коментирам чак след като изгледам "Лабиринта на Фавна", че още не съм...
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Точно заради новината от 22 януари ми звучи неприятно мнението - от къде да знае човек, че месец след като е написал нещо, въпросният актьор няма да е между живите. Абе, ..шаш. :mellow:

Иначе очакването за "Хобит" набира все повече сила. След тази новина и след като гледах "Pan's Labyrinth" съм по-скоро оптимист - много ми е интересно какво ще се получи. А и този "another film based on the works of J.R.R. Tolkien" ми е любопитен. Въобще - чакат ни интересни преживявания. :р

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Хм, странно. Не вярвах, че наистина може да изберат Дел Торо, защото той досега е правил по един филм на няколко години като режисьор, а съвсем скоро бе обявен "At The Mountains of Madness" (филм по творбите на Хауърд Лъвкрафт :yippee: ), чийто режисьор и сценарист ще бъде именно Дел Торо. Така филмите, които ще режисира през следващите три години стават пет. Хайде, продължението на "Хелбой" е почти готово, така че да ги кажем четири. Пак ми се виждат доста. :unsure: Да не говорим са суматите предстоящи-да-излязат филми, на които е продуцент. Във всеки случай поне за мен новината е добра :)

А за Хийт Леджър - лека му пръст :( Гледал съм го само в няколко фима, но бях останал с добро впечатление (а от трейлърите на "The Dark Knight" доста ми хареса като Жокера), пък и беше адски симпатичен.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мамо мила, това ще бъде филм на ужасите?!?! Нееееее!!!!!!!!!! Не и "Билбо"! (Хлипове, прерастващи в ридания)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Е то и Питър Джаксън преди се е подвизавал на хорър сцената. :-)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Личеше си на места във "Властелина". За първи път го разконспирирахме като позеленя Галадриел :)

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Там просто негативизираха лентата^^^^^^
Бту,бих била щастлива,ако Хийт можеше да изиграе някоя от ролите,ама.....уви...

Не турнирите ни правят Толкинисти!

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
http://www.sfcrowsne...008/nz12465.php

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Според мен на Хийт Леджър ролята на Трандуил щеше да пасне. Много жалко за него, наистина :rip: Идеята филма да е в две части е добра :)

Kixo

Kixo

Нещо

• Потребители
  • 128 posts
Нали Пити нямаше да е режисьор на филма
Ashton Kutcher killed my cat!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users