Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Lord Of The Rings Online - Shadow Of Angmar

• Please log in to reply
21 replies to this topic

Erhamion

Erhamion
  • Потребители
  • 7 posts
Здравейте фенове!!!

Реших за първия си пост да пиша за Lord of the Rings Online - Shadow of Angmar. Няма да ви отекчвам с неща които можете да прочетете навсякаде в мрежата свързани с играта - колко раси, колко професии и т.н.

За това пък ще ви кажа какво мисля аз за играта. Като начало искам да кажа че графиката си я бива много - единственото изискване е да имате уако РС за целта (като моето :) - шегичка). За самия геймплей мога да кажа, че е много зарибяващ и итнересен. Тука е момента да кажа че не можете да играете с Гандалф, Арагорн и т.н. Защото събитията от играта се развиват успоредно с напредването на героя ви по главните куестове и няма как да играете Леголас например (това не означава че няма да срешнете герои от книгата). Също хубавото нещо е че играта е по книгата, не по филма :) и можете да срешнете (както на мен ми се случи) Златоронка и Том в техния дом.

Главния куест до сега много ми хареса честно казано - има си много добра история която няма да разказвам за да ви е интерестно ако се хванете да играете - само ще споделя че е свързано доста с назгулите.

Неприятното за мен до сега е че имаш хиляди куестове наведнъж в даден град, село и т.н. Тичането до там и обратно понякой път може да те изкара извън нерви ако няма с кой да си чатиш докато героя ти се поти!!! :).

Също така за съжаление започнах в сървър (Evernight) където няма "face contol" на имената които си избират хората и има доста смешно тъжни неща които ме дразнят лекинко. За щастие не можеш да си кръстиш героя Арагорн и т.н. Но пък можеш Арагрон например :(. Намерих може би най-голямата българска гилдия в този сървър която се казва Аспарух. Бих казал че доста уважавам българската история но е доста неподходящо име за гилдия във Властелина. Ето ви един български форум http://lotro.forumi.bg/index.php

Четох интерестни неща, че разстоянията от книгата не са съвсем реални в играта. Т.е. В играта разстоянията са скъсени (а може би е за добро).

В крайна сметка ще заключа че играта си заслужава. Ако имате 70лв в повечко можете да се зарибите сериозно според мен (е поне за 1 месец), след това 55лв за 2 месеца. Тия хора парите ги нямат за нищо!!!! Обаче бих ги дал с удоволствие за да прескоча за 1-2 часа макс на ден до Средната Земя.
The faith of us all lays deep in the dark, when time stands still on the Iron Hill

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Колко бири и порции картофи ще ми струва за да откупя един бъди кий? От теб или друг Господар на ключовете!:) Имам инсталирана играта, само чакам отнякъде да изпадне едно ключе. Обичаме малки ключета, Безценни! Сладки, малки ключета, дето ще ни дадат възможност да поиграем 7 дни пробно, нали, Безценни!

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Ран

Ран
  • Потребители
  • 160 posts
Страх ме е да я пробвам щото е твърде вероятно след това да спра да живея в реалния свят :)
Walking through the dark mists of the enchanted sea garden forest of Burgazm

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Страх ме е да я пробвам щото е твърде вероятно след това да спра да живея в реалния свят :)

То пък един реален свят, в който живеем! :tooth[1]: :tooth[1]:

Сюзън Смърт

Ран

Ран
  • Потребители
  • 160 posts
Е добре де :D .. да кажем света, в който са мама и тати (rofl)
Walking through the dark mists of the enchanted sea garden forest of Burgazm

Erhamion

Erhamion
  • Потребители
  • 7 posts

Е добре де :D .. да кажем света, в който са мама и тати (rofl)

Е още не съм луднал съвсем (поне си го повтарям по-често)
The faith of us all lays deep in the dark, when time stands still on the Iron Hill

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Абе кви ли не статии четох за тая игрица...ииииии ми се струва меко казано добра, НО...няма да я почвам, защото нема да ми тръгне на кокошарника, а и защото е платена, а стипендията ми треебе за друго.
Но въпреки всичко ще изнудя стария за нова машина. :passifier[1]:
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
А някой може ли да ми каже от къде точно да купя играта, защото явно не съм търсила достатъчно, ама в BG не мога да я намеря. :angry2:

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
Пулсар.
Може направо и от някой от магазиинте им.
Едит: Пффф, темата била от преди месец...
<div align="center">Пълен айляк.</div>

alekslayton

alekslayton
  • Потребители
  • 1 posts
Аз играя играта от скоро и имам въпрос. Някои от териториите на изток (след Мория) са бледи. Мога ли да стигна до тях или трябва да плащам?

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Можеш да ходиш из териториите,да убиваш чудовища и да се движиш изобщо, но за да правиш диидове и куестове трябва да си ги закупил с точки.
А ако говориш за онези територии с бледи имена те не са създадени като региони( все още).:)
Praemonitus,praemunitus!

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts
Добра е играта и наистина може спокойно да се играе безплатно. Има си и българска гилдия. Аз от своя страна зарязах всички игри повсеместно, включаю и LOTRO. Но смея да я препоръчвам!
I have to return some videotapes!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Аз пък пак ще се връщам май-май, някъде тези дни. Отдавна ми се разцъкваше, а сега и ще видя дали мога да пограйндя малко + 1 месец VIP.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Norapavlova

Norapavlova
  • Потребители
  • 5 posts
Играта още ли е активна?
Нови филми - Вашето място за филми

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Агх, точно затова влизам във форума... да видя повече инфо за LOTRO. още не съм я играл - голям пропуск ли е това за един Толкинист? Дано остане време довечера да я сваля и разцъкам, нещо много ме сърбят ръчичките да бродя из средната земя, пък макар и ограничена в компютърна игра...

Притеснява ме само дали няма да ми промени моите си представи докато препрочитам книгите. Покрай филмите на Джаксън си проедставям повечето герои като актьорите, което смятам по-скоро за негатив. Играта влияе ли по същия начин?

А изобщо някой играе ли я още тази игра? :)

P.S.: Свалям LOTRO, вече 10 мин а е на 16%... какво е това чудовище!

Edited by proudfoot.underhill, 20 февруари 2016 - 05:52 .

"If in doubt, always follow your nose."

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Играта е невероятна и още е активна, разбира се ! Смея да кажа, че повечето неща са изпипани до невероятен детайл, а самата Средна Земя е ОГРОМНА и местата, които можете да посетите наистина са необятни, а куестовете и инстанциите правят преживяването на Средната земя още по-лично. Например в последните няколко дни приключенствах в Рохан и след като направих повечето куестове си дадох още по-сериозна сметка за щетите, пораженията и разрушителността на Орките, служещи на Бялата ръка из обширните Рохански предели. Други примери - един от любимите ми моменти бе (доста напред в играта) когато обикаляш почти целия Ериадор за да събереш Скиталците от различните райони, за да отговорят на зова на Арагорн, сформирайки и присъединявайки се към Сивия Отряд. Присъстваш на заминаването на Задругата от Ломидол, но твоя път е, макар и донякъде паралелен, различен от този на Задругата. Имаш контакт в някакъв момент с всички герои от Книгите.

Според това каква раса си избереш започваш от различно място. Човек или Хобит- започваш от Арчет, малко градче северно от Брее, като имаш възможността да обиколиш цялата околия на Брее, Старата гора, Могилните ридове и т.н., а Елф и Джудже започваш от Портата на Торин, Сините планини (Еред Луин). Това са районите с най-ниска степен на трудност и затова са най-подходящи за стартиране на играта. В последствие имаш възможност да обиколиш всички знайни и незнайни краища на Средната земя -
Мраколес, Самотните земи, Бледоздрач (да, и Ануминас на езерото Ненуиал), Графството (можеш да обиколиш всичките странноприемници и ханчета; редовно се провеждат състезания по ядене на пай и разни други фестивали), Северните ридове и Форност (тук има страхотна инстанция), ледовете на Форошел, Източен и Западен Рохан, Мините на Мория, Ерегион, Ангмар (бях много депресиран когато играх в Ангмар... направили са го брилянтно - просто те отвращава, но пък има страхотни иснтанции - Карн Дум, Барад Гуларан и Оркската кула Уругарт), Ломидол, Мъгливите планини и т.н.

Всички тези места и останалите, които не изброих, са изпипани и направени със страхотни детайли. Играта се разви изключителни много от времето, когато е започната тази тема. Играта продължава да се разширява като кажи речи всяка година се добавя ново съдържание, нови карти и се приближават все повече и повече към Мордор. До момента са стигнали до Западен Гондор, Мъртвите блата, а последния update, който пуснаха е Обсадата на Минас Тирит.

Доста време се прекарва във ''вдигане на levels'', но играта е направена за да й се наслаждава човек, а не за да избърза към горните нива. Толкова е обширна, че едно такова избързване прави така, че да се губи от чара й. Направена е както за хора, които обичат млатенето и трепането на орки, гоблини, паяци, уарги, тролове, гарвани, черни нуменорци, ангмарски магьосници, могилни твари, зли духове, хора-предатели и т.н., така и за хора, които обичат да се възхищават на спокойствието, на пейзажите, на красивите и закътани кътчета на Средната Земя. Ако сте хобит, може да прекарате по-голямата част от играта си само в Графството, като от време на време предприемете по някое пътешествие до Брее или отидете на гости на Том Бомбадил в Старата гора, която обаче е пълна със зли вълци и паяци. Разбира се, повечето хора не се ограничават само до това, но преспокойно може да си прекарвате времето в готвене или усъвършенстване на някой друг занаят в Графството.

Сформирането на Fellowships е много забавно и приятно изживяване. Няма по-хубаво от това да влезете в Ковачниците на Хазад-Дум заедно с още 5има верни другари и да се изправите срещу злите Кранклук и Нарку и техните подчинени гоблини и торлове. Същото важи и за Ост Елендил (Гробницата на Елендил) в Ануминас, където е пълно с потомци на Черните нуменорци и зли духове на отдавна забравени воини. Ще спомена и по-големите рейдове - 12 човека ще са ви нужни за да победите Пазителя на Портата на Мория!

Голяма част от съдържанието и куестовете се отключват чрез Turbine points, които могат да се печелят в Играта, както могат и да се закупуват. Това е един от малкото минуси, които се сещам. Аз не съм геймър. Никога не съм играл WoW или други 'сериозни' игри. Играл съм единствено Indiana Jones and the Emperor's Tomb, Star Wars: Jedi Knight Jedi Academy и Gun (Deviance), но LoTRO ме грабна тотално! Понякога съм влизал само за 5 минути за да отида до 'Плаващият Дънер' в Жабомор и да изпия по една бира.

Извинявам се за огромния текст и за краткото описание на играта и възможностите, които тя предлага. Надявам се да имате много груба представа за това какво представлява и ще се радвам да се видим на по бира в ''Бръшляновия храст'' по пътя за Хобитово.

Edited by Thalagos, 31 март 2016 - 12:45 .

Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Човек, след като говорихме последния път, пак се пробвах за кой ли път да я играя. Е, не ми се получава и туй то! Пак дигнах десетина левъла, поразгледах готини локации, смених един, два класа герои и в един момент просто забравям, че е инсталирана. Остарявам, ставам претенциозен към игрите. :)

Един от големите недостатъци за мен е липсата на сериозна мод поддръжка. Интерфейсът има нужда от масирано модифициране, за да придобие някаква ергономичност и удобството. Аз съм свикнал в подобни игри да разполагам с възможност за сериозно персонализиране на интерфейс, контроли, менюта. Единствените модове тук позволяват някаква смяна на основния скин и козметични промени по интерфейса.

Не ми е проблем гринденето, аз съм самотен вълк и мога да изкарам часове в игра, събирайки съставки, занимавайки се с крафтинг, изпълнявайки куестове или циклейки за левъл.

WoW, която си има предимства и недостатъци, различни от ЛотРО, има една съществена разлика, по която убедително води в случая. Там мод поддръжката е издигната в култ. Не че и там в един момент просто не спирам да играя без причина, но всяка година поне по един път си намирам някой пиратски сървър, свалям си играта и разцъква около месец. А половината от това време буквално се занимавам с модове. Това си е направо игра в играта. :) Накрая се облягам на стола, поглеждам си монитора и виждам WoW така, както го искам, с всичките удобни макроси, които ми автоматизирани играта, с тотално променен интерфейс, всичко е така, както го искам. После поигравам две, три седмици и се връщам към сингълплеъра.

Като стана дума за сингъл - разглеждал ли си Shadow of Mordor? Наскоро писахме тук за нея в една друга тема. Може да ти допадне като атмосфера.

Сюзън Смърт

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Kaзах аз, че много много не разбирам от повечето игри :D :D За WoW не мога да говоря понеже не съм я играл. Относно Shadow of Mordor - един колега българин си я беше изтеглил тука и седмица и нещо го гледах как я играе - изключително много ми хареса. Немезис системата наистина е нещо впечатляващо и фактът, че орките, които са те победили, те помнят при следващата среща, е страхотен. Също и ми хареса колко са развили идеята за войските и бойните единици на Мордор - как когато убиеш лейтенанта, да кажем, някой от по-слабите орки, които са оцелели след срещата ви, бива повишен и заема неговото място. Разбира се, става и по-трудно да го убиеш. Харесва ми и как тези орки си имат ''фен-клуб'', защото си спомням как оркът, който ни беше убил се радваше на доста голяма слава и подкрепа от останалите - скандираха името му: ''Хорза! Хорза! Хорза! Хорза!'' Представи си как аз и колегата обикаляхме вкъщи и викахме ''Хорза! Хорза!'' :D За съжаление, моят компютър е от древната античност и нямам никакъв шанс да я подкарам, но някой хубав ден... :)

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
С удоволствие видях, че има тема за тази хубава игра. Ще кажа, че тази LOTRO има уникална Lord of the Rings атмосфера, главно придавана й от прекрасната музика. Съзздателите са се погрижили нещата да са почти като в книгата и няма плот туистове като във филмите (срванени с книгите, те са доста посредствени). На ниво геймплей има какво да се желае. Може би някои класове са твърде OP и уменията на различните специалности са небалансирани при някои класове. Но все пак нищо не е идеално.

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Stangard, Играеш ли я още? Предполагам че никнейма ти има връзка със Stangard в The Great River area. :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users