Jump to content

Welcome to Българският Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Актьорите

• Please log in to reply
139 replies to this topic

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Тази тема се отнася за актьорите от филмите ВнП. За техните личности и персонажите,които играха. Кои актьори според вас бяха най-неподходящи за ролята, която играеха и обратното(кои бяха най-подходящи) и защо мислите така? Кои актьори играеха лошо(защо?)? Кой актьор игра най-добре? и т.н

Това са примерни въпроси, тук ще обсъждаме всичко за играта на актьорите, дории за самите те.

:)

Ето и инфо за актьорите
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1310 posts
Според мен много удачно беше избрана Кейт Бланшет. Много добра актриса е и успя да предаде излъчването на Галадриел както трябва. Респект!
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Според мен много удачно беше избрана Кейт Бланшет. Много добра актриса е и успя да предаде излъчването на Галадриел както трябва. Респект!

Напълно съм съгласна! Тя ми е една от любимите актриси и с играта си във "Властелинът на пръстените" я заобичах още повече. ;)
Респект също така и към Анди Съркис, който влезе буквално под кожата на Ам Гъл, също така любимци са ми Гимли, хобитите :), Гандалф :thumb:, но сър Йън Маккелън винаги играе добре, както и всички останали.
Дори да не бяха перфектни изпълненията на всички, не мисля, че трябва да сме твърде критични, защото Питър Джаксън и компания създадоха нещо невиждано досега, което всички много обичаме. :wub:
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1403 posts
Моят безспорен фаворит е Ам-гъл.
Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Alphard, 27.12.2009:
Еволюцията - това чудо на природата...

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
"A new power is rising! It's vitory is at hand!"

Саруман ми хареса много - гласа на Кристофър Лий направо идеално пасва за Гласа на Саруман, такъв какъвто аз си го представям... дълбок, заповеден, с много мощ. Страхотно попадние от страна на Питър Джаксън.

Шон Бийн също изигра един добър Боромир, но тук аз съм малко пристрастен, защото Бийн ми е любимец още от сериите за Шарп :) и все пак смятам, че и той се спправи подобаващо.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Галадриел: Съгласен съм за Кейт Бланшет-защото освен красота, тя вкарва в образа на Галадриел и много зрялост и мъдрост дошла от дълбините на времето-и с визията си и с държането си и с играта си, дори и само с гласа си...
Гандалф: като знам как изглежда сър Маккелън ми беше странно как ще докара визията на Гандалф, но според мен екипа по грима, облекло и т.н се е справил чудесно, а самия Маккелън играе много добре-той по принцип ми е много любим актьор от доста филми в които съм го гледал.
Гимли: Джон Райс Дейвис като Гимли и като гласа на Дървобрад е перфектен-също много добър и много любим актьор...като се има предвид че голяма част от лицето му беше скрито от маска и грим, все пак се справи чудесно с мимики, с погледи, с глас...
Хобитите: хм...поначало са направени (особено Мери и Пипин) доста по-несериозни отколкото са в книгата...във филма са направо хъшлаци и квартални хулигани...хахаха...но актьорите добре се вписват в ролите и като визия и като игра...но...малко не ми харесва Фродо...не мога да го обясня с думи-Илайджа Ууд добре играе, но някак си визията му не се припокрива с моята представа за Фродо...но това си е мой проблем. Иначе Сам ми харесва и като визия и като игра.
Ам-гъл-КУЛТОВ!!! Гледал съм документални филми за правенето на ВнП и си мислех че ако беше възможно-щеше да е идеално самия Съркис да е в ролята, а не негов компютърен двойник...няма как заради някои движения които е невъзмобно да се направят от човек, а някои неща са си направо опасни...но Анди Съркис играе перфектно с движения и лицето си, а доколкото знам-това после е изкопирано и върху компютърния Ам-гъл. Гласа смятам че няма нужда да се коментира-това е точно Ам-гъл и никой друг!
Саруман: Кристофър Лий е идеалния злодей-не само в този филм, а гласа му има нещо общо с магическия глас на Саруман ;) Въобще като цяло това си е Саруман и толкова-повече нямам какво да кажа.
Повечето не толкова ключови актьори също обще взето влизат добре в ролите като визия и игра-искам да отбележа че Бърнард Хил като Теоден и Джон Ноубъл като Денетор са много добър избор-визията и на двамата много добре се припокрива със съответно мъдрия и добродушен старец Теоден и гордия и мрачен наместник Денетор.
Има обаче и актьори които за мен не си бяха на мястото-естествено това си е мое мнение, не на режисьора и екипа му, но нали темата е за това:
Леголас, а и като цяло елфите бяха докарани да изглеждат доста женствено според мен (оттам тръгнаха и бъзиците за ЛеголасТ и всякакви подобни). Ясно е че елфите не са толкова груби като човеците, по мъдри са, може би по-красиви (по описанията на Толкин), но по това което виждам на екрана те са по-нежни, чак до степен женственост-отнася се най-вече за Леголас и за патрула елфи, които посрещат задругата в Лориен. Освен това Орландо Блуум не ми хареса в ролята си, а и самия му глас беше някак си...абе не ми се връзва с представата за истинския Леголас-а и екранния изглежда като някакъв хлапак, докато истинския не е хлапе...макар че е ясно че е млад от гледна точка възраст при елфите...
Арагорн: Много ключов герой, но според мен актьора не беше май-добрия избор от гледна точка на външен вид. Иначе чудесно се справя с ролята, с гласа си добре работи, но мисля че това не е най-подходящия глас-представях си го малко по-плътен и мек, а на Виго е леко пуберски висок. Визията му...хм...не знам дали сте го виждали без грима, косата и брадата (аз съм го гледал и в други филми) обаче изглежда доста смешно и много далече от образа на Арагорн. Самия Арагорн трябва да излъчва малко повече мъдрост и зрялост (той е зрял за летоброенето на дунеданците, да не говорим на хората), освен това екранния ми иглежда малко като някакъв хипар или клошар ;) . То е ясно че докато гониш орки не можеш да си поддържаш външния вид, но неговия изглежда сякаш нарочно поддържан да е зле-сякаш когато монеш покрай някое поточе няма да си плиснеш една вода на лицето...то е ясно че брадата му си седи там през цялото време за да скрива издадената напред брадичка, която...малко е смешна...да не забравяме че Нуменорците са били и по-красиви...абе...стига съм плюл толкова...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1403 posts
Хобитите бяха някак твърде... хуманизирани :blink: баси думата. Моята, подчертавам, моята представа за хобитите от книгите никак не се доближава до тази от филмите. Във филмите те просто бяха представени като малки или ниски хора. Нямаше го усещането за различната раса, както при джуджета или елфите, например.

Това е достатъчно субективно мнение за да го защитавам като отправна истина, но в книгите описанията на хобитите - и като народ, и при отделните личности, носи усещане за нещо по-различно от това, което видях на екрана.

И тези бутикови елфи не ми харесаха, от тях лъхаше на фиешън. А Халдир, с тези розови бузи...:) Но, пак казвам, това е субективно мнение, не ме хвърляйте на кучетата.

Сюзън Смърт

Alphard, 27.12.2009:

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2380 posts
Май аз съм единственият, който не харесва Кейт Бланшет. Всъщност образите нито на Галадриел, нито на Келеборн ми допаднаха. Marton Csokas съм го гледал в още един-два филма и там също си беше дърво. А Кейт Бланшет... не ми направи някакво специално впечатление с играта си, но нямам и забележки. Обаче представата ми за Галадриел доста се различава от образа, представен във филма.

Виго го знам как изглежда, но въпреки това смятам, че е стоеше добре в ролята на Арагорн. Гримьорите добре са се постарали :Р

Общо взето най-много ми харесаха Анди Съркис, Кристофър Лий и сър Йън МакКелън. Последните двама просто си пасват идеално в ролите, няма какво да коментирам. А Ам-Гъл - първият път като го видях не ми хареса визията, която са му докарали. Впоследствие обаче свикнах и то именно заради невероятното представяне на Анди Съркис. Макар да имам забележки към компютърно генерирания образ, всичко останало, т.е. нещата, които зависят от Анди Съркис - глас, движения и т.н. са перфектни.

Хареса ми също така Шон Бийн - принципно много добър актьор, а и като Боромир се справи чудесно. Също и Шон Астин и въобще хобитите като цяло. Вярно, че характерите им бяха изменени, но това е режисьорско решение, не зависи от актьорите. А като визия просто всичките са страшни симпатяги :Р

За сметка на това елфите като цяло не ми харесаха. Конкретно срещу Леголас нямам някакви строги забележки, но като цяло образите им наистина бяха твърде женствени. Най-много ми харесаха елфите при обсадата на Барад Дур от Войната на Последния съюз в началото на "Задругата".
The things one feels absolutely certain about are never true.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Засега няма да взема отношение (понеже нямам време), но ще пусна едно линкче с актьорите - който ги е позабравил, да разглежда :)

http://www.theargona...litscreens.html

Поздрави!
Мел

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Май аз съм единственият, който не харесва Кейт Бланшет. Всъщност образите нито на Галадриел, нито на Келеборн ми допаднаха... А Кейт Бланшет... не ми направи някакво специално впечатление с играта си, но нямам и забележки. Обаче представата ми за Галадриел доста се различава от образа, представен във филма.

Е, не, аз не казвам че е идеална, обаче като се замислих не можах да се сетя за никоя по-известна актриса, която да пасне на ролята...по моите виждания...а Кейт има едно специфично излъчване...повечето известни холивудски актриси въпреки разликите си имат едно излъчване, което много ги отдалечава от фентъзи света, а ги приближава най-вече към нашия съвременен свят или най-много към някой футуристичен от бъдещето...докато Кейт е...абе не знам-това са си мои виждания...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Финголфин

Финголфин

• Потребители
  • 134 posts
Хобитите - хобититебяха представени като инфантилни същества иначе изглеждаха горе-долу добре, а и Фродо си гледаше отвлечено както си му е реда и т.н

Елфите - както някой каза...мъ много са женствени, това че са красиви не означава, четрябва да са с меки китки и с мек поглед и мека походка и т.н.

Леголас(Орландо Блум) -Мне....тоя човек не ми хареса в ролята си. Някак постоянно с един отвлечено-тъп поглед и си казваше някои реплики все едно са нещо, което е много важно и го е забравил и изведнъж сесеща за него...нз, казва ги някак загубено...както и да е.(и, и, и!!! :D )

Елронд(Хюго Уийвинг) - определено ставаше аз ролята, изглеждаше достатъчно мъдър и дърт, въпреки, че не можах да си избия от главата образа на лошия агент Смит(май).

Галадриел -няма да коментирам-излишно е :)

Арагорн - мммне. Някъв беше мазен и мизерен непрекъснато, а и трябваше да изглежда мааалко по-величествен.

Боромир - ок е

Фарамир -ае актьора добре си играеше,ама характера му беше променен до неузнаваемост(комерс)

Денетор -пича игра добре и то много добре, въпреки, че беше представен като изкуфял дедо

Гандалф - "Гандалф, Гандалф!"(ех, личи си, че се преди 1 час съм се върнал от РД на градус)Иън Макелън -Гандалф и Кристофър лий се представиха чудесно, Макелън си знаех,е то и за Кристофърррр( :plane: ) Лий очаквах, но и за двамата беше удар в десятката.

Ам-гъл - и тук няма нужда от коментар.

ееееех, загорка, каменица, загорка, каменица .
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1403 posts
А пък харесвам Лив Тейлър, независимо дали като дъщеря на Хюго Уийвинг или като дъщеря на Брус Уилис :lol: За нея съм готов да си затворя очите, дори да си беше забравяла репликите и да се препъваше на сцена :rolleyes:

Сюзън Смърт

Alphard, 27.12.2009:

Layrelin

Layrelin
  • Потребители
  • 83 posts
Лив Тейлър и на мен много ми харесва в обарза, особено визията за мен тя си отговаря точно на описанието в книгата. Начина по който говори, по който се държеше, направо абсолютно всичко ми харесва. Кейт Бланшет няма какво да я коментирам, перфектна е.Общо взето всички са се постарали. :)
Ná Elbereth veria le, ná elenath dín síla erin rád o chuil lín.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 858 posts

Marton Csokas съм го гледал в още един-два филма и там също си беше дърво.

Кем, ако говориш за Æon Flux и Kingdom of Heaven, ми напомняш за лятото, когато обсъждахме точно дървената игра на този актьор.

Моят най-голям любимец е Шон Бийн, Боромир.
А за Галадриел се сетих една алтернативна опция за актриса преди един-два дни и сега ми изкочи от главата коя беше.
The main thing in life is to know your own mind.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2380 posts
Да, за същите филми говоря, както и за една-две серии на "Beast Master" (един сериал дето върви по AXN) :)

За Лив Тейлър - преди и на мен ми харесваше, но после взе твърде лигава да ми идва.

Елронд също ми хареса, защото Хюго Уийвинг съм го гледал и в други филми, освен "Матрицата" и не го свързвам с Агент Смит, а и принципно ми допада като актьор.
The things one feels absolutely certain about are never true.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1487 posts
На мен пък баш семейството от Ломидол не ми харесва.
Всъщност, присъединявам се към Кем за думите, че елфите като цяло не биват; и то не, защото актьорите не са кой знае какво, напротив, ами, защото самата дума "елф", вързана с "Толкин", носи много по-голям заряд от външното, от физическото. А аз просто не усетих мъдростта и дълбочината в очите на Елронд, нито пък полу-божественото и ефирното в тези на Арвен. My wrong. :)
Колкото и да ми хареса като визия Кейт Бланшет, не мога да излъжа и да кажа, че я възприех като Галадриел или нещо близо до нея.

Трябва обаче да бъда обективен и да кажа, че със сигурност можеха много жестоко да изгърчат образите на героите с играта си, обаче не го направиха. За това - хвала.

Друг актьор, който.. не, че не ми хареса, ами по-скоро ме изненада, беше Карл Ърбан (Еомер). В първия момент, в който го видях на екран се ошашках и въобще не успях да го възприема като роханец. Но след битката пред Минас Тирит и бясното му яздене си оправих мнението - създаде си атмосферата човекът, игра чудесно.

..и, разбира се, не мога да пропусна Миранда Ото.
Въпреки многото куцузи, които й надробиха (супата в "Двете кули", любовния триъгълник и т.н.), тази жена просто ме грабна с излъчване. Тук е моментът да помоля Зак, ако гледа темата, да не пусна онази снимка с изцъклените й очи - знам, шашаво е, но това не може да ми промени мнението за нея. :D

Въобще, бая пост би се отпрал, ако трябва да коментирам по отделно всеки от актьорите.
Що-годе като общ извод мога да кажа, че играта им пасва на декорите, въобще на всичко описано и не мога да се сетя за някой, който осезаемо да дърпа нивото на останалите с некадърни изпълнения.
С една дума - колектив. :)

С две думи - харесаха ми. ;))
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1310 posts
Не разбрах защо Лив Тейлър трябваше да говори, сякаш всеки момент ще издъхне. Или защо Фродо през цялото време гледаше като... сещате се.
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Namo

Namo
  • Потребители
  • 4 posts
Абе някъде бях чел, че сър Иън МакКелън е гей ?!! :lol: За всеки случай не беше в някакъв жълт вестник. Имаше дори и снимки, как участва в гей - шествие.

Знам, че не е толкова важно ( а за някои може би е ), но ми беше интересно да разбера дали е истина. Все пак дълбоко се съмнявам, но знае ли човек ...

Финголфин

Финголфин

• Потребители
  • 134 posts
Няма значение какъв е(а и доказателства достатъчно няма). Важното е, че си изигра ролята прекрасно
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Kera

Kera

PsychopomP

• Потребители
  • 11 posts
Според мен почти всички актьори са си на мястото. Но има тук-таме и места, където представата ми за героите се разминава с видяното. Може би единственият актьор, от когото съм разочарована, е Илайджа. Играта му ми изглежда малко превзета и неестествена. Поне аз така мисля. За другите актьори нямам кой знае какви оплаквания. Може би защото преди да прочета книгата гледах филмите и си изградих представата за героите по-рано.
Виго говори много смешно английски на моменти, но иначе е добър.
Орландо дава действително малко лигава представа за елфите, но начинът, по който говори кърти отвсякъде.
Хобитите сигурно умишлено са искали да им придадат по-комичен вид и така ми харесват във филма.
Арвен е много хубава, а самата Лив е любимата ми актриса.
Гандалф е изигран невероятно, просто нямам думи.
Саруман е пич! :speciali45[1]:
Ам-Гъл е моето вдъхновение и е номер едно!!! :firstprize[1]:
Останалите са много добри, заслужили са да участват във филм по Толкин. Друга по-добра награда не знам дали някой на някого ще успее да даде. :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users