Jump to content

Welcome to Българският Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Любимо детско филмче?

• Please log in to reply
110 replies to this topic

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts

[гадна бибипкаща птица.

Въпрос с повишена трудност : Някой знае ли как се казва въпросната гадна бибипкаща птица???? :huh:
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Roadrunner се казва, да му се не види и гадта. Иначе имам бегли спомени,че беше преведено буквално - Пътният бегач. :box: :chair: :guns:

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Нормално е. Че не е реалистично - не е, спор няма. И че не е честно - също не е. Ама нали е детско филмче, все пак. Как си представяш на второто филмче от поредицата котката (синя при това!) да излапа мишката и вместо разни забавни (за мен) преследвания, да показват разпилени анатомични части?

Никак не си го представям точно това. амо че както има няколко епизода, в които Том все пак надвива Джери, и то с изобретателност, без чужда помощ и без стъкмистика, така можеше и да са повече. Можеше също да се намали стъкмистиката спрямо Джери и да му се придаде нормална интелигентност и изобретателност, а не на моменти граничеща с необяснима гениалност, а в други - с недокументирани ясновидски/магически способности. Колкото до децата - колкото по-отрано им се даде ясна представа какво и как в живота, толкова по-добре. А не да им се създават илюзии и погрешни представи. Иначе, и на мен "Том и Джери" ми е забавно, най-вече в епизодите с щастлив за Том край.

Обаче, като чета преобладаващите мнения тук, направо се плаша. Хора, вие само филмчетата на Дисни ли знаете?! Така ми се щеше да си поприказвам с някой за на Хана/Барбара изпълненията, от типа на Том-и-Джери-евските. А и никой не спомена Семейство Флинтстоун?!

Да! Съвсем съгласен... освен Том няма как да не спомена горкият Уайли Койот от "Весели мелодии", който винаги е прецакан оная бягаща птица. То бива бива, ама толкоз падания от скали, взривяване, размазване и т.н. премеждия направо е нечовешко... гадна бибипкаща птица.

О, да, проклетият Роудрънър... Също и Туити е една гадина. Като цяло обаче, не ме кефят анимациите на Уорнър Брадърс, а Бъгс Бъни ми иде да го сготвя с тотофи направо :D
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts

О, да, проклетият Роудрънър... Също и Туити е една гадина. Като цяло обаче, не ме кефят анимациите на Уорнър Брадърс, а Бъгс Бъни ми иде да го сготвя с тотофи направо :D

Е, защо Туити да е гадина,то по тази логика и Джери и Бъни са гадини .То всъщност ако не са филмчето изобщо няма да е интересно, нали?Между другото не съм казала ,че друго освен на Дисни не гледам. Ето давам пример филмчето за патето Яки и кучето Чопър :blush: Много готино беше.""Семейство Мезга" също.Сега се кефя на "Spongebob Squarepants", и едно филмче по Cartoon Network за две дечица и Смъртта (Грим).Момиченцето е едно цинично и саркстично, а момченцето е пълен идиот.Ама не се сещам заглавието.Много е готино.
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1310 posts

Ей богу, ако още веднъж видя някъде споменат тоя Еднорог сигурно ще застрелям някого...

Що бе, кво? :ninja:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Ей богу, ако още веднъж видя някъде споменат тоя Еднорог сигурно ще застрелям някого...

Например, книгата не ме впечатли особено (може би съм я надраснал или чел в неподходящ момент, не знам), а от целия този хайп и всичките приказки наистина ми дойде до гуша и започнах да се дразня. Само това.

Е, защо Туити да е гадина,то по тази логика и Джери и Бъни са гадини .То всъщност ако не са филмчето изобщо няма да е интересно, нали?Между другото не съм казала ,че друго освен на Дисни не гледам. Ето давам пример филмчето за патето Яки и кучето Чопър :blush: Много готино беше.""Семейство Мезга" също.Сега се кефя на "Spongebob Squarepants", и едно филмче по Cartoon Network за две дечица и Смъртта (Грим).Момиченцето е едно цинично и саркстично, а момченцето е пълен идиот.Ама не се сещам заглавието.Много е готино.

Ами, права си - и Туити, и Джери, и Бъни откровено ме дразнят, но не искам да се повтарям. Това обаче се усеща чак като поотрасне човек, на младини всеки се радва на малкото сладко (и зло) мишле как натрива носа на големия "лош" котарак. Тъпо...

Онова по Cartoon Network да не е The Grim adventures of Billy and Mandy?
Posted Image

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

И за Мишел Ваян ...

Дай жокер.. мисля за един Сирил (Ваян?), или баща му се казваше така. Той (бащата) пушеше страшно много пури? Играеше го злият герой, а синът му беше добро момче. Някакви странни животни бяха. Канадско филмче?

А иначе си мислех, че само аз ще се сетя за Ръкспин. С баща ми се наричахме "Туич", "Туанг", "Туги", "Туиф" и т.н. :)

Гумените мечета ми бяха толкова интересни, че ги следях специално всяка неделя по руската :)

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1310 posts

Например, книгата не ме впечатли особено (може би съм я надраснал или чел в неподходящ момент, не знам), а от целия този хайп и всичките приказки наистина ми дойде до гуша и започнах да се дразня. Само това.

А, не знам, аз като гледах филмчето по TV бях на 12-13 и супер много се впечатлих и вместо да уча теми по литература, рисувах по цял ден картинки с еднорози. После дълго време не го бях гледала, тъй като не го даавха пак, а тогава нямаше така да си теглиш от нета, но си го спомнях много често. И чак преди няколко години взеха разни хора да ми говорят за него и се сетих да си го намеря. Какво съм виновна, че ми харесва :blush:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

fei4ka

fei4ka

МорФей(в страната на сънищата)

• Потребители
  • 56 posts
"Капитан Планета и планетяните"
Много, много любимо.
Помня като го гледахме веднъж със сестра ми и майка ни влиза и ни пита какво гледаме, а ние отговаряме: Капитан Планета и планетяните, много е готино. А тя пита" Какво?Гадно ли? Май тогава започна да навлиза и таз думичка.
А пред блока като играехме на планетяни аз винаги бях Ленка и даже после като ми купиха кукла Барби тя беше с бяла коса:)
Ех, спомени, спомени...
- Ти по какво си учителка?
- По деца... :)

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

Какво съм виновна, че ми харесва :blush:

Никой не говори за вина, моля ти се. Не се обиждай, не ми е била целта да те засегна или обидя, ни най-малко. Просто така се случи, че отговорих на твое мнение с отношението ми към целия еднорогов хайп, нищо лично. Мир?

И за да не съм съвсем офтопик - видях по-горе някой спомена Гумените мечета. Това е единственото серийно филмче да Дисни, което харесвам и днес, и ако някой случайно ги има сериите, да каже какво пие. (В Замундата го има първия сезон, но останалите четири не...)
Posted Image

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Хм, аз пък намерих и трите първи сезона в Замунда - Гумените мечета

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts

Обаче, като чета преобладаващите мнения тук, направо се плаша. Хора, вие само филмчетата на Дисни ли знаете?! Така ми се щеше да си поприказвам с някой за на Хана/Барбара изпълненията, от типа на Том-и-Джери-евските. А и никой не спомена Семейство Флинтстоун?!

Аз гледах Семейство Флинстоун доста често, ама трябваше някой да го спомене за да се сетя... А Том и Джери всъщност го гледам и сега, баща ми си го пуска понякога :tooth: И гадния роудрънър съм гледала, и освен това сега си спомних едно филмче с един гълъб, когото някакви... нацисти? безуспешно се опитваха да хванат :passifier:

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

"Капитан Планета и планетяните"
Много, много любимо.
Помня като го гледахме веднъж със сестра ми и майка ни влиза и ни пита какво гледаме, а ние отговаряме: Капитан Планета и планетяните, много е готино. А тя пита" Какво?Гадно ли? Май тогава започна да навлиза и таз думичка.
А пред блока като играехме на планетяни аз винаги бях Ленка и даже после като ми купиха кукла Барби тя беше с бяла коса:)
Ех, спомени, спомени...

Ееееееее, как можах да забравя да спомена Капитан Планета!!!!!!! :blush: :blush: :blush: Страхотно филмче, беше ми най-любимото!!! Помня, че имаше 5 пръстена май, всеки отговарящ на някакъв елемент - въздух, огън, вода..... :rolleyes: Направо велико филмче :yes:

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 879 posts

И за Мишел Ваян ...

Дай жокер.. мисля за един Сирил (Ваян?), или баща му се казваше така. Той (бащата) пушеше страшно много пури? Играеше го злият герой, а синът му беше добро момче. Някакви странни животни бяха. Канадско филмче?

Мишел Ваян беше някакъв французин автомобилен състезател и това е единственото което помня.
В уикипедия има някаква статия, ама ме мързи да я чета.
А въпросния Сирил за пръв път го чувам даже. :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
А кой помни "Зоо купа"?Или "Лека нощ,деца" с Недялко Йорданов?
Довиждане ви казват
таз вечер от екрана
аз,авторът Недялко
и аз,водещата Яна...
Posted Image

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts

А кой помни "Зоо купа"?

Кое да помним, това ли :D ?
Posted Image

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Хаа! Това го даваха през почивките между полувремената на мачовете :D помним, как. И Недялко Йорданов помним - заека Стоянчо и вълка бай Коста :D

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

А въпросния Сирил за пръв път го чувам даже. :)

Мда, явно на мен ми се е искало някой да си спомни за филмче, което и аз дори не си спомням подробности.. освен че ме забавляваше.

Тал, явно съм чела отгоре-отгоре, щом съм забравила да подметна за Флинтстоун. Друг наш любимец с баща ми... толкова ми е приятно да си спомня.
Но други на Хана / Барбара.. не са ми допадали кой знае колко. Като изключим Хъкълбери хрътката, когото злият герой наричаше "Хъкъловото Бери" :), няма да се пробвам с правописа на англ.

Ако искаш съпричастие за горкия Том - имаш го от мен :). Когато поотрастнах, хич не ме забавляваха номерата на Джери.

Благодаря на Мел за линка в замунда, но май ми е изтрита регистрацията? Възможно ли е заради нисък коефициент? А пишеше, че в момента са замразени новите регистрации.

А какво за Дисни? Серийният Аладин си беше много забавен :)
Сещам се за семейство Симпсън, любимо ми беше още от преди години. Но и сега го гледам, ако го хвана по Фокслайф.

Iya

Iya

шматка

• Потребители
  • 30 posts

А въпросния Сирил за пръв път го чувам даже.

Как, "Енотите" ли да не помня (мисля, че така го превеждаха на български). И Сирил с подчинените си - трите прасенца :D ... Наскоро открих, че го дават по Boomerang, и направо полудях от кеф :passifier: Леле, не е истина колко назад ме върна тая тема, толкова неща си спомних, на които се радвах като малка, че и сега, ако ги докопам.

Ще допълня списъка с любимите ми навремето "Костенурките нинджа", "Капитан Пауър и войниците на бъдещето" и още по-любимите ми в по-късна детска възраст "Войната на зверовете". Сигурно има още много други, но не мога да се сетя в момента, извън тези, които и вие сте споменавали.

Между другото, само аз ли се чудя къде изчезнаха сладурските детски анимации. Щото ако Cartoon Network е това, което гледат малките деца днес, аз започвам да се плаша. Повечето неща там са ме безумно противни, останалите са ми просто гадни (що няма тука иконка за повръщане) и, ако имах дете, никога не бих му позволила да ги гледа.

EDIT Ейиии, "Смърфовете"! Как можах да забравя тях.
Willst du, bis der Tod euch scheidet, treu ihr sein für alle Tage?
Willst du, bis zum Tod, der scheide, sie lieben auch in schlechten Tagen?
Ja/Nein/Ich weiß nicht?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2398 posts
O, много са, но държа да отбележа две, понеже виждам, че никой не ги е споменал до момента. Става дума за Кро и Доктор Злобюл. Мнооого ме радваха :)
А, също така няма как да пропусна Beast Wars, благодаря на Iya, че ме подсети. Любимите ми от Transformers франчайза, даже неотдавна си ги дръпнах и пак ги гледах с кеф.
Анимациите по Сандокан също много ми харесваха. Имаше една, където Сандокан беше тигър, както и едно, където си беше човек (то имаше много готина песен в началото).

Мишел Ваян го помня, но не и Грахчетата :unsure: А Мариан Първата спомня ли си я някой? :)

А хилядите филмчета по Cartoon Network са ясни, като се почне от Jonny Quest и се стигне до The Grim Adventures of Billy & Mandy и Foster's Home For Imaginary Friends (да, все още гледам Cartoon Network :P ), няма смисъл да ги изброявам всички.

Btw, някой гледал ли е Duck Dodgers? Много забавна анимация, в която герои са Daffy Duck, Porky Pig и Marvin The Martian, а действието се развива през 24Ѕ век :D Но ви обръщам внимание заради този епизод, където специален гост е моят любимец... DAVE MUSTAINE!!! Уникално! :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users