Jump to content

Welcome to Българският Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Любимо детско филмче?

• Please log in to reply
110 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2381 posts
Гадост и зараза не беше ли? :) Така и не ми стана любимо това филмче, но пък фразите са си култови, да :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

Talvi

Talvi

Мишка с книжка

• Потребители
  • 264 posts
Ми... аз го помня "Гнилоч и зараза!" :D То цялото филмче беше някак екологично ориентирано и малко дразнеше заради това. Но героите бяха страхотни :)

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts
"Тайнствените златни градове"- това ми е най-най-любимото детско. Толкова ме беше яд, когато бях дижурна в детската градина и трябваше да посрещам родителите, вместо да го гледам. Добавям и "Ну погоди". Една моя много близка рускиня веднъж призна, че това е опит на руснаците да задминат американците и "Том и Джери". Извинявам се на феновете на "Том и Джери", но заекът от "Ну погоди" е много по-добър добър герой от Джери. Мишката си е гадничка и често ми е ставало мъчно за Том, докато заекът е самата невинност :wub: Отделно много ми харесва руската атмосфера на филмчето- много е автентична.
"Някои хора казват, че съм ужасен човек,
но не е истина.
Аз имам сърце на младо момче - в буркан на бюрото ми."
Стивън Кинг

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1487 posts
Мислех да не се обаждам, но - хо-хо-хо! И бутилка.. айрян.

Заекът - "много по-добър герой от Джери"? Аа, не, не. :D Може да е невинен (..частично, защото и той причинява някакви ужасии на Вълка), може да е ангелче и т.н., но Джери е изключително култов. Даже бих казал - той е самият Култ в анимациите на Хана Барбара. :lol:

Все едно, спирам с offotopic-а, за да споделя, че преди няколко месеца си говорих с учителката ми по английски, която спомена как пускала анимацийки на дъщеричката й (4-5-годишна или нещо такова) и някъде между историите, спомена и "Аладин". И аз - хоп - прибирам се и си насвалих първата и втората част. :Р
Подозирам как е изглеждала сценката от страни, но хич не ми пука - ядях си киселото мляко с мюсли и гледах Аладин, Абу, Джафар и компания в захлас. =) Беше истински портал във времето, който ми припомни разни забравени времена от преди 12 (!) години. Да живей!
Ха. =))

P.S. Да живеят и "1001 нощи".
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4246 posts
Не че не е дебел офф-топик, ама, Анар, какво е това мюсли, какви са тия айряни и какво е това детско? Свършиха ли се телетата, белия хляб и виното в Тракия?! Ако е така, не мърдам от Шоплука не за фест, ами и за сватба! Тук поне все още се намират запаси от Старо лозарско и шунка с гъби.

Инак любима анимацийка ми е: "Семейство Мейзга". Като си помисля само - можех да се омъжа за Пища Хуфнагел...

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1487 posts
Не че му е тук мястото, но в моята малка Вселена гъбите са нещо потресающо ужасно. Хич не са ми по вкуса, което пък би трябвало да е добре като цяло, тъй като така остават повече за вас. :р И, моля, нека не отваряме темата за виното. :D А в Тракия има предостатъчно бял хляб и телета, но в тея жеги нечовешки само голите (!) праскови ме спасяват. Както и преди няколко месеца, всъщност - мюсли и кисело мляко за разхлаждане и плодчета, за.. ей така. =)
Да ти кажа, след тоя колосал off, се почувствах като в онази култова серийка на Том и Джери, в която нашенците се трепаха над една маса, отрупана с какво ли не - пуйки, прасенца, сирена, маслинки, салатки, десерти от всякакъв вид, ееех.

Като се замисля, Том и Джери е единственото рисувано филмче, което ми е докарвало повишена концентрация на слюнка в устата от премного показани вкусотии.

Това в "Ну погоди!" няма как да стане, защото магазините в СССР са били празни! :lol: Тъй че, Том и Джери > Ну погоди!
:lol:

deneris_targariqn

deneris_targariqn
  • Потребители
  • 73 posts
еееееееееее как "ФЕРДИ МРАВКАТА" с отвратителната му приятелка Уенди!!! Идваше ми да счупя телевизора.
Идея си нямам защо не съм я понасяла, ама до ден днешен някой като каже Уенди и ме хваща скомина. :tooth:

(за тези който не си спомнят) http://www.vbox7.com/play:9689377b

Labyrinth / Лабиринт (1986) - няма толкога готино филмче :passifier:

:viking:

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts

Да ти кажа, след тоя колосал off, се почувствах като в онази култова серийка на Том и Джери, в която нашенците се трепаха над една маса, отрупана с какво ли не - пуйки, прасенца, сирена, маслинки, салатки, десерти от всякакъв вид, ееех.

Като се замисля, Том и Джери е единственото рисувано филмче, което ми е докарвало повишена концентрация на слюнка в устата от премного показани вкусотии.

Това в "Ну погоди!" няма как да стане, защото магазините в СССР са били празни! :lol: Тъй че, Том и Джери > Ну погоди!
:lol:

Да не говориш за епизода, където присъства и малкото сиво мишле(Тафи, Тъфи-тези имена са ми известни от разни детски книжки)? Този ми е любимият ^_^ Колкото до повишената концентрация на слюнка-добави го в списъка с причините за затлъстяването на американците.

Аз винаги огладнявах като гледах едно детско за Барон Мюнхаузен. Някой гледал ли го е? Беше доста странна и грозновата анимация. Мисля, че бяха 2 пълнометражни филмчета.

P.S.А това за празните магазини в СССР е вярно, но е друга тема, и то не особено забавна...(MAKE LOVE, NOT WAR).
но не е истина.
Стивън Кинг

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1487 posts
Барон Мюнхаузен ми е в графата "Мъгляви спомени", в която е и страхотният "The Labyrinth", всъщност. Помня го бегло и то главно заради топовните гърмежи. Но, да, храната ми е останала в съзнанието, кой знае защо.. :rolleyes:

Иначе, да, Тъфи/Тафи е мишият малчуган, повлиян пагубно от деструктивното поведение на Джери. ( :lol: ) Радвам се, че нацелихме епизод, който сме гледали. =))

P.S. Бременските музиканти? Някой да се сеща за тях? =))
P.P.S. Извинявам се за отпратката към СССР и магазините. :р

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Инак любима анимацийка ми е: "Семейство Мейзга". Като си помисля само - можех да се омъжа за Пища Хуфнагел...

Бях си ги намерила нейде из нета, и с'а не знам къде. Не по обичайните торенти. Може и да ги намеря пак, тия дни до Нова година.
Не ”можех”, а ”ах, защо не се омъжих за Пища Хуфнагел”, е, вервай ми, казвала съм го Posted Image, култова реплика си е, ама само дето аз съм го използвала на място. Добре премерена обида, бих казала :).

Някой да е гледал ”Призраците” - под виенското колело, в блока.. и още едни имаше. Не помня, а ме мързи да преглеждам темата дали съм писала и за Летящият Честмир (е, не беше чак толкова любим) и за Децата на капитан Грант (ах, тези руси букли на онова русначе! А саундтракът, дет се вика!)

И понеже някой е споменал Мазньо, а аз обичам да говоря за котката си, е, да, вечер ме посреща Мазньо. То вкъщи основно сме на обръщения от анимации.

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts
Чесън като каза призраци, се сетих, че имаше едно детско за някакви скелети. "В един тъмен- тъмен град, на една тъмна- тъмна улица, в една тъмна- тъмна къща, в тъмното- тъмно мазе, живееха две скелетчета.". Някой гледал ли го е?
но не е истина.
Стивън Кинг

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Два скелета и едно куче!
Че как да не го помня - супер сладко беше! :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts
Ами любимите са ми първите филмчета, с които заспивах по Лека Нощ Деца:

- "Джейми И Вълшебното фенерче" - първите ми стъпки в Психеделията, обожавах неебателността на Уърси (не знам кой така беше превел Wordsworth, ама му отиваше на кучето), също и онзи полицай, който вдигаше пушилка по пътя на едно колело - забравих му името. Култов филм.
- "Ум Белия Делфин" - първите ми стъпки в Неоромантизма. И първата ми любима музика.

После дойдоха игралните:
- Ланс Линк Тайния Агент
- Призраци под Виенското Колело
- Призраци в Блока - "Аугуст-Йете-Дайбел-Шмид" е първата мантра, която научих и досега си я спомням - всеки път като се блъсна в стена! :))
- Синьо Лято - всички бяхме много влюбени в Беатрис. :)))

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Любимите ми детски филмчета.. Ами много бяха...
Но може би най-доброто ми беше:

"Костенурките Нинджа"
Като всяко хлапе адски им се радвах. Още си припомням с умиление и усмивка началната песничка :P Канал Франс Интернасионал преставя... Мда, при нас, незнайно защо даваха сериите от френските дублажи.
То не бяха само филмчетата, ами и книжки, картинки, играчки, видео-игрите на тв-то... Абе манията беше пълна :lol:
Ето какво изнамерих из нета за четиримата герои:

Име: Донатело Височина: 1.58 м Тегло: 81 кг. Очи: Черно-кафяви Оръжие: Тояга „бо” Любим цвят: Лилаво Хобита: изобретяване, компютри, инженерство, пилотиране, математика, наука Прякор: Дон, Дони, Дон-Сан Любима храна: Пица, суши Любима книга: "Кратка история на времето" от Стивън Хокинг Характер и поведение: За Дон не е важна само силата - той разчита и на своя ум. Той винаги успява да изобрети нещо, което да е в полза на костенурките. Също е и маниак на тема динозаври и обича да ги изучава.

Име: Леонардо Височина: 1.58 кг. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Катани (вид мечове) Любим цвят: Син Хобита: няма Любими стилове музика: Традиционна Японска и Новата Ера (за медитация) Прякор: Лео, Леон, "Безстрашен" Лидер, Гинзу Мастър Любима храна: Ориз, риба, салати, ябълки, пица Любима книга: "Изкуството на войната" от Сун Цу Характер и поведение: Лео е роден за лидер. Той винаги има план за действие, дори и при най-заплетените ситуации. Старае се да бъде полезен на братята си и да ги закриля. Той е най-успелият ученик на учителя Сплинтър и затова заминава да се учи при Древния.

Име: Рафаело Височина: 1.58 м. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Саи (тризъбци) Любим цвят: Червен Хобита: хокей, бейзбол, голф, борба Любими стилове музика: Рап, Метъл, Хардкор, Пънк Прякори: Раф, Психо Любима храна: Зърнена закуска Любима книга: "Джурасик Парк" от Майкъл Кричтън Характер и поведение: Раф има доста бурен характер. Често не се вслушва в съветите на братята си (най-често в тези на Лео) и това му пречи. Има статута на тежкар и винаги е готов да се бие, без значение къде, кога и защо.

Име: Микеланджело Височина: 1.58 м. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Нунчаку Любим цвят: Оранжев Хобита: скейтинг, сърфинг, видео игри, забавления Любими стилове музика: Рап, Техно Прякори: Майки Любима храна: Пица Любима книга: "Където са дивите неща" от Маурис Сендак Характер и поведение: Майки е веселяк по природа. Той държи на забавленията и винаги успява да разведри обстановката. Доста е разсеян и непохватен, но винаги е бил полезен на братята си и много добре борави с оръжието си.

Любим ми беше Рафаело, незнайно защо, но сега вече виждам:
Любими стилове музика: Рап, Метъл, Хардкор, Пънк
Прякори: Раф, Психо :lol:

Други, запечатали ми се са - "Волтрон", "Тайнствените златни градове" ("Les Mystйrieuses Citйs d'Or" - на френски и "Taiyo no Ko Esteban" - японски. В IMDB са "Taiyф no ko Esteban", което верятно е Естебан, детето на слънцето), "Старком" (и каква мания беше станало правенето на звездолетите от хартия...), "Конан" (бях непримиримо разочаровам, тъй като го давах от 5.00 следобяд май, и когато бях втора смяна на училище, все го изпусках... какво дете съм бил :passifier: ), "Мечетата с нежни сърца", "Малката русалка" - сериалчето .. Както и още няколко, но не се сещам за имената вече ..

Няма как да не спомена и "Уолт Дисни представя" и култовите анимации - "Чип и Дейл", "Гумените мечета", "Доналд Дък"...
Особено за "Мики Маус" и "Доналд Дък" имах и доста комиксчета, които бяха много добри ;)

"Том и Джери" са си ясни по default - мисля няма дете, което да не ги е обичало. Лично на мен ми бяха особено забавни и по-късните - "Том и Джери - Деца".

Та това е.. Май много станаха, но как да избереш едно от толкова много и все хубави :lol:
In the end, everybody bleeds the same ...

Agarwaen

Agarwaen

Leather Rebel

• Потребители
  • 53 posts

Любимите ми детски филмчета.. Ами много бяха...
Но може би най-доброто ми беше:

"Костенурките Нинджа"
Като всяко хлапе адски им се радвах. Още си припомням с умиление и усмивка началната песничка :P Канал Франс Интернасионал преставя... Мда, при нас, незнайно защо даваха сериите от френските дублажи.
То не бяха само филмчетата, ами и книжки, картинки, играчки, видео-игрите на тв-то... Абе манията беше пълна :lol:
Ето какво изнамерих из нета за четиримата герои:

Име: Донатело Височина: 1.58 м Тегло: 81 кг. Очи: Черно-кафяви Оръжие: Тояга „бо” Любим цвят: Лилаво Хобита: изобретяване, компютри, инженерство, пилотиране, математика, наука Прякор: Дон, Дони, Дон-Сан Любима храна: Пица, суши Любима книга: "Кратка история на времето" от Стивън Хокинг Характер и поведение: За Дон не е важна само силата - той разчита и на своя ум. Той винаги успява да изобрети нещо, което да е в полза на костенурките. Също е и маниак на тема динозаври и обича да ги изучава.

Име: Леонардо Височина: 1.58 кг. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Катани (вид мечове) Любим цвят: Син Хобита: няма Любими стилове музика: Традиционна Японска и Новата Ера (за медитация) Прякор: Лео, Леон, "Безстрашен" Лидер, Гинзу Мастър Любима храна: Ориз, риба, салати, ябълки, пица Любима книга: "Изкуството на войната" от Сун Цу Характер и поведение: Лео е роден за лидер. Той винаги има план за действие, дори и при най-заплетените ситуации. Старае се да бъде полезен на братята си и да ги закриля. Той е най-успелият ученик на учителя Сплинтър и затова заминава да се учи при Древния.

Име: Рафаело Височина: 1.58 м. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Саи (тризъбци) Любим цвят: Червен Хобита: хокей, бейзбол, голф, борба Любими стилове музика: Рап, Метъл, Хардкор, Пънк Прякори: Раф, Психо Любима храна: Зърнена закуска Любима книга: "Джурасик Парк" от Майкъл Кричтън Характер и поведение: Раф има доста бурен характер. Често не се вслушва в съветите на братята си (най-често в тези на Лео) и това му пречи. Има статута на тежкар и винаги е готов да се бие, без значение къде, кога и защо.

Име: Микеланджело Височина: 1.58 м. Тегло: 81 кг. Очи: Кафяви Оръжие: Нунчаку Любим цвят: Оранжев Хобита: скейтинг, сърфинг, видео игри, забавления Любими стилове музика: Рап, Техно Прякори: Майки Любима храна: Пица Любима книга: "Където са дивите неща" от Маурис Сендак Характер и поведение: Майки е веселяк по природа. Той държи на забавленията и винаги успява да разведри обстановката. Доста е разсеян и непохватен, но винаги е бил полезен на братята си и много добре борави с оръжието си.

Любим ми беше Рафаело, незнайно защо, но сега вече виждам:
Любими стилове музика: Рап, Метъл, Хардкор, Пънк
Прякори: Раф, Психо :lol:

Други, запечатали ми се са - "Волтрон", "Тайнствените златни градове" ("Les Mystйrieuses Citйs d'Or" - на френски и "Taiyo no Ko Esteban" - японски. В IMDB са "Taiyф no ko Esteban", което верятно е Естебан, детето на слънцето), "Старком" (и каква мания беше станало правенето на звездолетите от хартия...), "Конан" (бях непримиримо разочаровам, тъй като го давах от 5.00 следобяд май, и когато бях втора смяна на училище, все го изпусках... какво дете съм бил :passifier: ), "Мечетата с нежни сърца", "Малката русалка" - сериалчето .. Както и още няколко, но не се сещам за имената вече ..

Няма как да не спомена и "Уолт Дисни представя" и култовите анимации - "Чип и Дейл", "Гумените мечета", "Доналд Дък"...
Особено за "Мики Маус" и "Доналд Дък" имах и доста комиксчета, които бяха много добри ;)

"Том и Джери" са си ясни по default - мисля няма дете, което да не ги е обичало. Лично на мен ми бяха особено забавни и по-късните - "Том и Джери - Деца".

Та това е.. Май много станаха, но как да избереш едно от толкова много и все хубави :lol:

Пичага, отговори ми честно, според тебе НОРМАЛНО ли е да метнеш такъв километричен пост в тема "Любимо детско филмче"?!?!

За да не е баш офф, любимото ми детско филмче е "Плодчетата" :D
Ето за това иде реч: rck on!

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
@Agarwaen - съвсем честно ти отговарям - можех да напиша още 2 пъти по толкова, но да не ставам твърде досаден все пак (не че сега не е така, както виждам..).
А ти нормално ли е като ме цитираш да включваш и целия ми "неприятно дълъг и мега-досаден" пост ??
И не искам да се заяждам, но като не ти е интересно, просто скролваш надолу и продължаваш ;)

back to the topic:

Сетих се и за друго доста приятно филмче - "Инч хай - частен детектив" (The world's biggest little detective. Inch High, Private Eye. :P ) Джеронимо :lol:

Имаше и едно друго игрално сериалче - "Бенджи, Закс и звездният принц". Имам само откъслечени спомени за него, но дроидчето Закс определено беше образ :) . Ето го и интрото, ако някои иска да си припомни.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2722 posts

Ами любимите са ми първите филмчета, с които заспивах по Лека Нощ Деца:

- "Джейми И Вълшебното фенерче" - първите ми стъпки в Психеделията, обожавах неебателността на Уърси (не знам кой така беше превел Wordsworth, ама му отиваше на кучето), също и онзи полицай, който вдигаше пушилка по пътя на едно колело - забравих му името. Култов филм.
- "Ум Белия Делфин" - първите ми стъпки в Неоромантизма. И първата ми любима музика.

После дойдоха игралните:
- Ланс Линк Тайния Агент
- Призраци под Виенското Колело
- Призраци в Блока - "Аугуст-Йете-Дайбел-Шмид" е първата мантра, която научих и досега си я спомням - всеки път като се блъсна в стена! :))

... Мата Космата и бандата на Кратунковците.

Хахах! Аугуст и Йете Дайбелшмид! :D

Die bösen Taten zahlt ihr teuer,
so fahrt dahin mit Rauch und Feuer.
Eh nicht 200 Jahre schwinden,
sollt keine Ruh im Grab ihr finden.
Erlösung kann euch nur geraten,
vollbringt ihr sieben gute Taten.

:dance:

А полицаят от "Джейми и вълшебното фенерче" се казваше капитан Падналими (оfficer Gotcha). :tooth: То не беше колело, ами едноколка. Мяташе и една палка, прилична на краставица.

- Синьо Лято - всички бяхме много влюбени в Беатрис. :)))

А пък момичетата - в Хави. :lol:

Еха! Семейство Мейзга! :boogie1qw:

http://www.vbox7.com/play:0c06dab2
защото моят гарван е зелен

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

.. също и онзи полицай, който вдигаше пушилка по пътя на едно колело - забравих му името

Капитан Падни-ли-ми май беше :) О, Страйд го казала, сега виждам.

И, ама моля ти се, къв Хави, никога не съм си падала по масовките. Русокосото ангелче от ”Децата на Капитан Грант” за мен. Велик саундтрак на този филм, велик.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1508 posts
От изрброените (изроените) май най - тежък отпечатък върху невръстното ми детско съзнание са оставили "Костенурките Нинджа" (не съм стигал дотам да им правя биографии обаче) и онова с плюшените кукли - "Приключенията на Хлорофил".
Най - малкото крилатото"Гадост и Зараза" и до ден днешен си го използвам :massxqxq:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Ехх, не съм им писал аз биографиите, просто ми беше адски любимо филмче и намерих инфото из нета (az-deteto :lol: )

И, ама моля ти се, къв Хави, никога не съм си падала по масовките. Русокосото ангелче от ”Децата на Капитан Грант” за мен. Велик саундтрак на този филм, велик.

Ха, вярно, съвсем го бях забравил това филмче :thumb:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users